شب آخر با مهندس + ختم قرآن

سلام دوستان

نذر یک ختم قرآن دارم به نیت تحقق هر آنچه خدا می خواهد و خیر و صلاح این مردم و حاکمیت است.

شماره جزء مورد نظر را کامنت بگذارید.

جزء های انتخاب شده:

این حدیث هم هدیه من به شما:

امام هادی علیه السلام: «هر که مطیع خدا باشد، از خشم و غضب مردم هراسی ندارد و هر که خدا را به خشم آورد، مطمئن باشد که به خشم مردم نیز دچار میشود.»

 

در ضمن جمعی از دوستان شب قبل از ثبت نام مهندس مشایی درب خانه ایشان جمع شده بودند که متن سخنان ایشان در زیر آمده است. حتماً بخوانید.

 

سخنان مهندس مشایی شب آخر ثبت نام ریاست جمهوری (درب خانه ایشان):

بسم الله الرحمن الرحیم

من فکر می کنم که از همه مهم تر آن باوری است که باید درون ما را سیراب و راضی کند. خداوند در قرآن نفرموده اند خداوند فقط از بندگان راضی باشد بلکه خود خدا می فرمایند هم خدا از بنده راضی باشد و هم انسان باید از خدا راضی باشد، این سخن معنا داری است. انسان وقتی ادبیات قرآن کریم درباره اعلام موضع خدا در مورد رابطه انسان وخدا را مشاهده می کند خیلی لذت می برد. خدا می گوید من می خواهم در زمین جانشین برای خودم قرار دهم و فرشتگان در مقابل خدا می گویند می خواهی کسی را در زمین جانشین قرار دهی که فساد کند و خون بریزد؟ ملائک در برابر خدا معترض می شوند. اگر ما بودیم می گفتیم این توهین است یعنی خدا نمی داند. ولی خداوند با برخورد خوب خود به ملائک می فهماند اینطور نیست. خدا به آدم اسماء را یاد می دهد سپس به ملائک هم عرضه می کند بعد از ملائک می پرسد این اسماء چیست؟ ملائک نمی دانند و می گویند ما نمی دانیم. فرشتگان می گویند قبلا گفته بودند ما تو را تقدیس و تسبیح کنیم و ما همواره این کار را می کنیم دیگر نیازی نیست برای دانش این مسائل. بعد خداوند به آدم می گوید تو اسماء را بگو. یعنی آدم می داند و ملائکه نمی دانند. و ملائک می فهمند که یک حکمتی در کار خدا است و قانع می شوند و آدم را باور می کنند و می فهمند تسبیح وتقدیس ملائک از انسان یک درجه و درک پایین تری از تسبیح و تقدیس خدا است و به این باور می رسند. قانع می شوند. یک رضایتی در درون ملائک شکل می گیرد و ایمان می آورند تا آدم را باور نکردند بر انسان نمی توانند سجده کنند. می فهمند سجده دستوری که فایده ای ندارد. اعتبار و فایده ای ندارد چون باور ندارد، ممکن است خم شود ولی ممکن است نفرین کند. وقتی فرشتگان باور کردند و فهمیدند آدم کیست؟ وقتی خداوند فرمود سجده کنید سجده شان از روی باور و حقیقت شد.

ما باید منطقی داشته باشیم که به رضایت باطن آدم ها منجر شود. امام زمان که می آید جز از مسیر رضایتمندی انسان ها در دنیا جامعه را نمی تواند هدایت کند چون اگر رضایت نباشد با زور باید جامعه را هدایت کند. اگر بنا بر زور بود همان اول خداوند می توانست یک فرشته ای از آسمان بفرستد بدون حضور امام زمان جامعه را به زور هدایت کند ولی امام که نمی آید جامعه را عذاب کند امام می آید جامعه را ارتقاء دهد. عقول و سطح فکر را بالا ببرد. به انسان عشق بدهد عشق هم بعد از معرفت به وجود می آید. وقتی زیبایی علم به معرفت جایگاه انسان ها را نشان می دهد انسان ها را از غل و زنجیر آزاد می کند مردم در دنیا عاشق امام می شوند ما که می دانیم این اتفاق می افتد الان چرا این کار را نکنیم، مسیر همین مسیر است الان چرا این کار را نکنیم مسیر مسیر توسعه محبت و معرفت است. با مردم نمی شود دعوا کرد، با دعوا می شود چند صباحی حکومت زوری درست کرد و بر مردم سوار شد اما امام فرمود باید بر قلبها حکومت کنیم. بر قلب ها چگونه می شود حکومت کرد باید منطق درستی داشته باشیم باید بیان داشته باشیم. باید اصول داشته باشیم همین جور نمی توانیم بگوییم اصول گرا هستیم، اصول مان باید مورد قبول عموم مردم باشد مورد پذیرش مردم باشد مردم باید اصول را بپذیرند و اگر نپذیرند ما خودمان یک گروهی داشته باشیم یک اصولی داشته باشد این برای خودمان است و فایده ای ندارد، بعد قضاوت می شود اینها بهانه هایی است برای قدرت یکی اسمش اصول می شود و یکی اسمش اصلاح می شود! این معنا ندارد مگر می شود یک طرف اصولگرا باشد یک طرف اصلاح طلب؟ یعنی چی؟ آن اصولی که به اصلاح منجر نشود چه اصولی است؟ و آن اصلاحی که مبتنی بر اصول نباشد چه اصلاحی است؟ اینطور نیست که بگوییم برقرار می ماند یا نمی ماند. راه که اینگونه نیست؟ مگر راه با این مسائل برقرار مانده است؟ راه برقرار است و با این اسم ها نیست.

می خواهم بگویم باید طوری با مردم رفتار کنیم که راضی باشند قانع بشوند. شما نگران نباشید را ه اینگونه نیست که برقرار می ماند یا نمی ماند، راه برقرار است. اولا توصیه من به دوستان این است که به امام عصر (عج) اعتماد کنید، شکلش را به او بسپارید. چیزی که من می گویم فقط همین است که به امام اعتماد کنید. همین امشب این کار را بکنید و می بینید که انشاالله خود امام راه را برای کشورمان برای نظاممان، برای دین مان، برای مکتب مان، برای آرمان هایمان باز خواهند کرد و تا به حال هم وجود مبارک آن حضرت انقلاب را به پیروزی رسانده  و نگه داشت وگرنه به هزار و یک دلیل باید تا به حال انقلاب ما از بین می رفت و آثاری از این انقلاب باقی نمی ماند. فشارهایی که بر این کشور در طی این 34 سال وارد شد را ببینید، یکی دو تا از این فشارها برای سقوط یک نظام کافی بود. ولی الان چه اتفاقی افتاده است؟ همه به این کشور هجمه آورده اند ولی این کشور هنوز برقرار هست. آن هم با این همه بی تدبیری ها، کج رفتاری ها، تفرقه و تشتی که در داخل بوده است بنابراین نقش امام نقش مسلمی است و این خیلی روشن است.
 خیلی خوشحالم که شما قلبتان با امام عصر(ع) است و احساس بودن با امام را دارید مطمئن باشید که بعد از این هم هیچ اتفاقی برای کشور نمی افتد هر کسی که بخواهد راه کجی را برود خودش از صحنه به در خواهد شد و نهایتا خودش حذف خواهد شد.
 مملکت صاحب دارد و بدانید که مستحکم می ماند و شما اصلا نگران نباشید و غصه نخورید. همین الان که من این حرف را می زنم چقدر تهدید پشت سر ماست؟ این مطالب را هم که آشکار می گویند: که بگذارید دولت عوض بشود  ما چنین می کنیم و چنان می کنیم؛ اصلا اینها نباید تا الان می ماندند ولی آیا شما تا به حال ذره ای ترس و نگرانی در ما دیده اید؟ چرا؟ اگر ما خودمان باشیم که باید خیلی بترسیم.

دیدید که این صهیونیست ها چقدر از واژه احمدی نژاد وحشت دارند؟ خیلی شفاف گفتند که باید کاری کنیم که اسم احمدی نژاد را نتوانند در جایی ببرند. اگر احمدی نژاد خودش تنها بود آیا جسارت انجام چنین کارهای بزرگی را داشت؟ من به شما می گویم اگر خود حضرت امام تنها بودند جسارت انجام چنین انقلاب بزرگی را داشت؟ نمی شد. اگر آدم ایمان داشته باشد مشکلی نیست چرا باید مشکلی داشته باشیم. حالا اگر یکی عصبانی می شود و داد و بیداد می کند مشکل خودش هست. چون وزن ندارد سبک است مثل یک پَر کاه با یک حرف و یک باد سبک سریع جابجا می شود ولی اگر آدم ایمان داشته باشد نباید جابجا بشود.

نگران نباشید فقط به شما بگویم هیچ نگران نباشید. هر چه خیر است اتفاق می افتد و فردا هم انشاالله یکی از روزهای خوب خداست. (صلوات و انشاالله حضار)

یک نفر: انشاالله یوم الله می شود

مشایی: همه روزها یوم الله است.

حضار: یک سخنی بگویید که امشب راحت بخوابیم.

مشایی: به خدا اعتماد کنید و نگران نباشید. خدمت شما عرض می کنم شما اگر آن جوابی را که می خواهید از من بشنوید بشنوید آرامش پیدا می کنید این طور نیست، این تازه اول کار است آرامش که این طوری به دست نمی آید.

یک نفر: ما مثل شما نمی توانیم عمیق فکر کنیم. سخنان شما خیلی عمیق است و رابطه ما با امام زمان مثل مال شما نیست.

مشایی: من رابطه خاصی ندارم! من از شما خواهش می کنم نگران نباش.

حضار: سخنی بگویید که حداقل بتوانیم امشب را راحت بخوانید.

مشایی: من به شما می گویم امشب از راحت ترین شب های زندگی تان باشد. یک خاطره ای تعریف کنم، برای من و آقای احمدی نژاد کم اتفاق افتاده است که در یک اتاق بخوابیم. یکی از آن شب هایی که من و آقای احمدی نژاد در یک اتاق خوابیدیم در سفر اخیرمان به بغداد بود. شب در بغداد بودیم و بغداد هم کاملا در اختیار امریکایی ها بود یک اتاقی که شبیه سالن بود ما آن شب در آن اتاق خواب خوابیدیم. آنقدر آن شب من راحت خوابیدم که تعجب کردم و به آقای احمدی نژاد گفتم: امشب برای من مثل چند شب بود و خواب بسیار عمیق و لذت بخش و راحتی رفتم در حالی که تمام ساختمان ها در اختیار امریکایی ها بود. اتفاقا آقای احمدی نژاد هم گفت من هم همین حس را داشتم. در دل ما ترس و نگرانی نبود

آقای مشایی در جواب یکی از حضار که گفت انشاالله فردا راحت بخوابیم گفت: خیال می کنید که فردا راحت است! ما یک فرمانده داریم و ما همه در کشور سرباز هستیم. وقتی آقای احمدی نژاد می گوید من یک سربازم ما نیز همه سربازیم. فرماندهی هم در مملکت ولی فقیه ماست و ما که دو تا فرمانده نداریم و همه ما پای یک کار هستیم. انشاالله همه ما از معتقدان به وجود حضرت باشیم. ما یک امتیاز بزرگی داریم که عشقمان امام است و فهمیدیم امام یعنی بهار. این بهار یک مفهوم بسیار بالاست و لذت بردم وقتی در معارف دینی مان به این رسیدم که امام ما بهار است واقعا خیالم راحت شد که چطور امام را به جهان معرفی کنیم. هیچ مانعی بر سر راه امام نیست جز مشتی آدم که ظاهرشان آدم است و باطنشان آدم نیست وگرنه اگر کسی درونش آدم باشد قطعا بدانید مشتاق امام خواهد بود.

بهار روح دیگری در دل ها به وجود آورده است. شما همین عشق زمینی را بررسی کنید، همین آدم هایی که عاشق زمینی اند را ببینید، خداوند این عشق را در زمین گذاشت تا نشان داده شود که خود پرستی باطن ندارد، تکبر باطن ندارد، استکبار و لیبرالیسم و ماتریالیسم باطن ندارد. و اینها کجا معلوم می شود؟ در عشق. در روی زمین اگر کسی این مفاهیم را متوجه شده باشد می فهمد که خودش معنا ندارد و عشق یعنی همین که یک نفر دیگر را بر خود ترجیح دهیم. خداوند بر روی زمین یک علامتی گذاشته است تا بشر متوجه شود که زمین خواستگاهش نیست. تمام معادلات زمین با عشق زیر سؤال می رود و نقض می شود. قرار بر این بوده است که از بهار به خدا برسیم و شما اشعار سعدی و حافظ و همه را در مورد بهار می خوانیم می بینیم که همه از عشق و بیداری سخن می گویند.

یکی از حضار: تا امروز به شما پیغامی داده اند نیایید یا بیایید؟

مشایی: به من که چیزی نگفته اند، ولی خود تلویزیون به همه می گوید! من فکر می کنم که فهمیده اند که پیغام به من هیچ فرقی نمی کند. کسی به من نگفته ولی رسانه ملی به همه گفته است و البته آن را لو داده اند! (خنده حضار)

من همه مردم را به نحوی منتظر امام می دانم، یک نفر امروز متوجه می شود و یک نفر فردا. من کسی نیستم که بخواهم از مردم شاکی باشم و اصلا جرأت نمی کنم. انسانها همیشه در آغوش خدا هستند.

/ 41 نظر / 92 بازدید
نمایش نظرات قبلی
م ح

سلام جز 24 برای من التماس دعا

سادات انقلابی

سادات انقلابی امروز به روز هستم ، منتظر سرزدنتان هستم: + ارسال رایگان پیامک انقلابی و حدیث (عضویت محدود) - ماجرای تشرف امام خامنه ای به خدمت امام زمان - ماجرای معاون اولی مهندس مشایی | آیا احمدی نژاد در برابر ولایت مقاومت کرد؟ - در کیهان چه خبر است؟ -ماجرای دور کاری احمدی نژاد | تهمت یا واقعیت؟ + بیش از 100 کلیپ صوتی و تصویری - اصل ماجرای مردم اسراییل مشایی چه بود؟ - سخنان مهم منتشر نشده دکتر درجمع حامیان دولت اسلامی - دعای حضـرت مهـدی (عج) بـرای مقـام معظـم رهبـری در عـرفات - حضـرت مهـدی : ایشـان – سیـّد علی خامنــه ای – از مـا هستنـد -فــرزندان رهبـر انقـلاب اسـلامی این روزها چـه می‌کننــد؟ -خواب آیت‌الله اراکی از زنده بودن امام موسی صدر -ماجــرای زخمی شدن سر سیّد حسـن نصــرالله در جنـگ - فرمانده گـردانی که لیسـت ۲۱۰ شهید را از امـام زمـان تحـویل گرفت + لیسـت اسـامی + فیلـم -کعبـه هنـوز هم در ۱۳رجـب ترک میخــورد | معجـزه امیـرالمومـنین پس از ۱۴۰۰ سال لطفا در صورت صلاحدید ما را با اسم زیر لینک فرمایید : سادات انقلابی (سیدی که در اصفهان دست دکتر احمدی نژاد را بوسید) sadatenghelabi.ir hamase84@yahoo.com

حامد فتاحی

سلام جزء21 التماس دعا

سیده از فرانسه

با سلام اگر جزوی باقی ماند من هم شرکت می کنم به امید ادامه یافتن انقلاب و سلامتی رهبر و فرزند ملت و فرزند ایران اگر تمام شده لطفا ختم دوباره بگذارید و از هر قسمت که خواستید 5 جرو را برای من بگذارید التماس دعا [گل][گل][گل][گل][گل]

بهاری(مبشر بهاران)

سلام! با "شأن ریاست جمهوری..." بروزم! یا علی (ع)![گل]

بهاری(مبشر بهاران)

سلام دوست عزیز! بروزم! حتما یه سر بهم بزن! صحبتی با همه شما دوستان خوبم... "اول عشق..." یا علی (ع)

minoo

با عرض سلام شماره ۲۱و۲۲ و۲۳ را من ميخوانم زنده باد بهار

minoo

با عرض سلام شماره ۲۱و۲۲ و۲۳ را من ميخوانم زنده باد بهار

معید

حاجی پست خصوصی گذاشتی حالا ما چیجوری بخونیمش؟!

سید

سلام سعید جان من هم رمز می خواهم[گریه]