متهم نگریخت... جهت اطلاع آقای قاضی

بر اساس حکمی که «قاضی پیرعباسی» رئیس شعبه دادگاه 26 انقلاب تهران صادر کرده، منصور ارضی از اتهام تهدید به قتل اسفندیار رحیم‌ مشایی تبرئه!!! شد.

همچنین سعید حدادیان بر اساس ماده 608 قانون مجازات اسلامی به اتهام توهین به مقامات دولتی (رئیس جمهور) به پرداخت 50 هزار تومان!!! جریمه نقدی محکوم شده است.

پس از عرض تبریک به این قاضی بزرگوار دو حدیث جهت مسرّت و شادی دوستان یادآور می گردم:

1-    الإمامُ الصّادقُ علیه‏السلام :

إنَّ النَّواویسَ شَکَت إلَى اللّه عز و جل شِدَّةَ حَرِّها ، فقالَ لَها عز و جل : اسکُتی ؛ فإنَّ مَواضِعَ القُضاةِ أشَدُّ حَرّا مِنکِ !

امام صادق علیه‏السلام :

نواویس (که جایگاهى است در دوزخ) از گرماى سخت خود به درگاه خداوند عز و جل شکایت کرد . پس خداوند عز و جل خطاب بدان فرمود : ساکت باش ؛ همانا جایگاه قاضیان ، گرمایَش سخت‏تر از توست !.

الفقیه : 3 / 6 / 3226 منتخب میزان الحکمة : 470

2-    الإمامُ الصّادقُ علیه‏السلام :

القُضاةُ أربَعةٌ : ثلاثةٌ فی النارِ وواحِدٌ فی الجَنّةِ : رجُلٌ قَضى بجَورٍ وهُو یَعلَمُ فهُو فی النارِ ، ورَجُلٌ قَضى بجَورٍ وهو لا یَعلَمُ فهُو فی النارِ ، ورجلٌ قَضى بالحَقِّ وهُو لا یَعلَمُ فهُو فی النارِ ، ورجُلٌ قَضى بالحَقِّ وهو یَعلَمُ فهُو فی الجَنّةِ .

امام صادق علیه‏السلام :

قاضیان چهار گروهند : سه گروه در آتشند و یک گروه در بهشت . مردى که دانسته حکم ناحقّ صادر کند ، این قاضى در آتش است . مردى که ندانسته (و بى‏اطلاع از احکام و قوانین) حکم ناحقّ دهد ، این نیز در آتش است . مردى که ندانسته حکم درست و حقّ صادر کند ، این هم در آتش است و مردى که دانسته حکم حقّ و درست را صادر کند ، این قاضى در بهشت است .

الکافی : 7 / 407 / 1 منتخب میزان الحکمة : 472

این نکته برای دوستان مد نظر باشد که هیچ ناراحتی نباید داشت و اتفاقاً از این حکم باید خوشحال بود چرا که حقانیت مسیر را روشن تر می سازد و مدعی بودن طرف مقابل را اثبات، و این امید را زنده تر می کند که محکمه ی الهی نزدیک تر می گردد و دل باید سوزاند برای آقای ارضی و حدادیان چراکه از رحمِ عذاب دنیوی بی نصیب ماندند و عذابشان به محکمه ای که قاضیانش حُسینی اند در آن دنیا واگذار خواهد شد که بسیار پُر بلا تر است و آنجاست که باید گفت «متهم نگریخت آقای قاضی»...

 و نکته دیگر آنکه باید بگویم ما از همان اول انتظار برخورد عادلانه با این جرائم را نداشتیم و مطمئناَ جناب آقای رئیس جمهور و آقای مشائی نیز با چنین نیتی اقدام به شکایت نکرده اند چراکه چنین مبحثی (گستاخی و هتاکی دو نفر آدم بی سواد و بی ادب) حد و حدودی بسیار نازل و حقیر دارد که نفر دوم کشور و مسئول دفترش بخواهند خود را درگیر آن بکنند ولیکن حتماَ فکر و نیتی بزرگتر داشته اند که حال با ارائه این حکم جالب می توان به راحتی به عظمت تفکر آقای احمدی نژاد و مشائی پی برد چراکه مردم خود بهترین قضاوت کنندگان اند و حال خوب به وضعیت عدالت در کشور پی می برند و اینکه قاضی شهر.....

در اینجا نیز به یادآوری مطلبی که چند ماه پیش بدان پرداخته بودم جهت رضایت وجدان خویش می پردازم... آقای منصور ارضی اگر دین ندارید حداقل آزاده باشید...

 در پایین صوت سخنان رکیک این دو متهم «با عرض پوزش» در اختیار آنانی که می خواهند حق را بدانند قرار می گیرد.

فایل صوتی سخنان منصور ارضی

فایل صوتی سخنان سعید حدادیان

----------------------------------------------------------------------------------------------

پس نوشت:

1- بزرگی می گفت: متأسفانه داعیان مداحی به جای آنکه «حسینی» باشند به قول خودشان که مَن در آوردی است «غیرتی»اند!

2- در ضمن  عرض تبریک دیگری به سبب بیانیه های صادر شده مِن باب پیگیری ماجرای کشته شدن ستار بهشتی توسط ارگان های امنیتی داریم (جدی گفتم!) که در جای خود البته جای بسی تعجب داشت... و به نظرم اگر درخواست بازدید ریاست جمهوری از اوین نبود چنین آشوبی نیز در دل بعضی افراد نمی افتاد.

3- کاملاً بی ربط: یکی از دوستان قدیمی ام به نام حسین شاهمرادی مطلب جالبی نوشته بود که براتون اینجا میارمش:

باران به شدت می بارید. ترافیک در اتوبان چمران به قدری سنگین بود که به جرأت می گویم ماشین ها نیم متر نیم متر جلو می رفتند. با موتور داشتم به سعادت آباد می رفتم. برای بازگشت از یادگار امام و مدرس بازگشتم. آنجا هم وضع ترافیک همانطور بود. خیس آب شده بودم. مثل موش آبکشیده.من چون موتور داشتم و از میان ماشین ها حرکت می کردم، خیلی معطل ترافیک نمی شدم.
در کنار اتوبان، دو مرد بلند قد را دیدم که داشتند به سرعت راه می رفتند. رفتم که سوارشان کنم که خیلی زیر باران نمانند. صدایشان کردم: "حاج آقا! بیاین سوار شین!"
دیدم مردی با لبخندی بر چهره به سمت من بازگشت. حدس بزنید کی بود!!
بله! درست حدس زدید! اقای کفاشیان ریاست خنده روی فدراسیون فوتبال که به همراه آقای نبی، دبیر فدراسیون داشتند به سمت هتل آزادی، محل اسکان بازیکنان تیم ملی حرکت می کردند. چون در ترافیک گیر کرده بودند، ماشین شان را بالاتر پارک کرده بودند و پیاده راه افتاده بودند.
تشکری کردند و سوار شدند. کفاشیان وسط نشست و نبی روی ترک.
ترافیک وضع بدی داشت. من هم انداختم توی پیاده رو و راه افتادم. بعد از پل پیاده شان کردم. تشکر کرده و خداحافظی کردند.
اشک در چشمانم حلقه زده بود. از شوق در پوست خود نمی گنجیدم.
گازش را گرفتیم به سمت خانه. حیف که نشد ببوسمش!

پ.ن 1: کفاشیان همان جا هم وسط باران با آن شدت، می خندید.
پ.ن 2: همسرم از وقتی فهمیده اند کفاشیان را ترک موتور سوار کرده ام، می گویند که دیگر ترک موتورم سوار نمی شوند.
پ.ن 3: دوستان اگر کسی امضایی چیزی خواست در خدمتم

 

/ 9 نظر / 39 بازدید
....

بازکه شما مطلب نذاشتید

یه دانشجو از مرکز ایران...

سلام منتظر موضع گیریتون نسبت به تعریف وتمجیدهای رئیس جمهور از اقای مشایی هستیم!!!

سلام

نظرتون در مورد تعريف هاي رييس جمهور از مشايي؟ اينها دهن كجي به رهبري و مراجع نيست؟

سلام

نه بنده الف نمیخونم این حرفو اولین بار از دکتر رفیعی شنیدم حرفهای شما بنده را یاد مناظره ی چند وقت پیش اقای مطهری میندازه که میگفت "رهبری اگه نقدی به مجلس داشته باشن مستقیم میگن و چرا حرفهای رهبری را تفسیر میکنید! اینکار شما ظلم به رهبره " البته نقل به مضمون در صورتی که باید گفت : از تو به یک اشاره ----------از ما به سر دویدن و البته بعد از این مناظره بود که رهبری در دیداری که مجلسیان حضور نداشتن !!!!!!!!!!!!!!!گفتند ادامه ی طرح سوال از رییس جمهور اشتباست

سلام

چرا خودتونو گول میزنید !رهبر اگه با جناب مشایی موافق بودن در نامه ای که خیلی وقت پیش به رییس جمهور نوشتند برای "جناب" ابرو باز نمیکردند چون هر کسی اولین برداشتی که خواهد کرد همینه ! رییس جمهور هم کارشون درست نبوده چرا وقتی که میبینند برخی مراجع و مردم با مشایی به شدت مخالف اند این قدر تعریف و تمجید میکنند ایا این کار لجبازی نیست !بی بصیرتی اگر فکر کنیم این تعریف ها جنبه ی مثبتی داره! یعنی این تعریف ها اینقدر لازمه اونهم در شرایطی که مردم ناراضی اند پس کجا رفت رییس جمهوری از جنس مردم ؟ بر فرض رهبر با مشایی مخالف نیستند!!ایا مردم با مشایی موافق اند؟ این همه دلیل تراشی برای دفاع از مشایی فقط فریب دادن خود است! کمی منطقی نگاه کنید ! چرا رییس جمهور این همه بهانه دست مخالفین خودش میدهد !ایا واقعا هدفش از ان بهانه دادن ها دست مخالفین خودش خدمت به مردم است! بنده فقط اینو میدونم که دانشجو نباید شخص محور باشه !هیچ کسی بی عیب نیست ولی شما هیچ نقدی به دولت نمیکنی این واقعا یعنی چی! فقط مواظب باشید نفتی نشوید! طرفداری بی قید و شرط از مدیران نفتی = نفتی شدن

سلام

"جوان دانشجو حاضر نیست به قید و بند حزبى و گروهى تن بدهد... فروافتادن حركت دانشجویى به دام اختاپوسى احزاب و گروههاى سیاسى موجب سلب خصوصیات مثبت از این مجموعه آزاداندیش است "

سیدعلی حسینی

سلام سعیذجان/قبول باشه آقا حزب الله سایبر سرس بزن http://hezbollah-shoosh.rzb.ir/