بسته‌ی پیشنهادی ایران به اسرائیل رسیده است!/ مردم ایران همچنان نامحرم!

نشریه‌ی اسرائیلی هاآرتز نوشته است که «وندی شرمن» رئیس تیم مذاکره‌ کننده آمریکا، پنجشنبه تماس تلفنی با یاکوف آمیدرور، مشاور امنیت ملی اسرائیل برقرار کرده و در مورد روند مذاکرات با ایران در ژنو توضیح داده است.

تصاویر: وندی شرمن رئیس تیم مذاکره‌ کننده آمریکا؛ یاکوف آمیدرور، مشاور امنیت ملی اسرائیل 

وندی شرمن رئیس تیم مذاکره‌ کننده آمریکا

اعضای تیم انگلیسی مذاکرات اما به طور مستقیم از ژنو به اسرائیل رفته اند (احتمالا خواسته اند اصل بسته ی پیشنهادی ایران را تقدیم کنند که بیشتر از آمریکایی ها خودشرینی کرده باشند!)

و هنوز مردم خود «ایران» از مفاد بسته‌ی پیشنهادی «ایران» به 1+5 بی اطلاع هستند!

اما در ایران آقای ظریف که در فیسبوک و توئیتر صراحتی بی مثال دارد و همواره با صراحت از "رفتن آن مرد" می نویسد، بسیار راحت در مقابل دوربین‌ها می‌ایستند و با صراحت می گوید: "طرح پیشنهادی ایران محرمانه است و محرمانه باقی می‌ماند" گویا این همه خبرنگار و عکاس رفته‌اند تا در کنار گردش در ژنو از جابجا شدن آقای وزیر با ویلچر و یک مشت شعار و سخن کلی گزارش تهیه کنند!

و به راستی طرح ظریف در ژنو چه بوده است که اینگونه طرفین مذاکره و علی الخصوص آمریکایی ها را سر ذوق آورده است؟

جی کارنی، سخنگوی کاخ سفید بعد از مذاکرات ژنو گفت: "پیشنهاد ارائه شده توسط مذاکره کنندگان ایرانی در ژنو با هدف حل موضوع هسته‌ای ایران سطحی از جدیت و استحکام را نشان می‌دهد که آمریکا تاکنون آن را ندیده بود." وی همچنین هشدار داد: "کسی نباید انتظار یک دستاورد را یک شبه داشته باشد."


به هر حال ما که این روزها چشم به CNN، BBC، VOA و حتی و MANOTO دوخته ایم تا شاید از زبان این رسانه های آمریکایی - انگلیسی - اسرائیلی از مفاد بسته ی پیشنهادی ایران باخبر شویم! به دوستان هم توصیه میکنم دستان خود را زیر چانه هایتان بگذارید و آرنج بر زمین دوخته، کف پاها را به سوی سقف خانه متمایل کنید و به جای خواندن صفحه فیسبوک ظریف چشمانتان را بر صفحه تلویزیون و شبکه هایی که ذکر شد، گِرد نمایید، مطمئناً محرم خواهید شد!

_______________________________
پینوشت: ایوال استانیتز، وزیر اطلاعات اسرائیل، این هفته به آمریکا می‌رود تا واشگتن را قانع کند فشار اقتصادی برایران را کم نکرده، منابع مالی مسدود شده‌ی ایران را  نیز آزاد نکند. او معتقد است تنها چیزی که ایران را مجبور کرده به پای میز مذاکرات بیاید، فشار عظیم اقتصادی است، بنا بر این باید این فشار را بیشتر کرد.منابع:
۱- http://bit.ly/1i5yEie
۲- http://bit.ly/H4aNUO
۳- http://econ.st/1i5z9sF

/ 2 نظر / 60 بازدید
*ღ*مرد احساسی*ღ*

تا وقتی هستم انگاری / چشات من رو نمیبینه چه بهتر دشمنم باشی / اگه وابستگی اینه نباشم تازه میفهمی / چه باری روی دوشم بود رو دوشت باشه میفهمی / چرا پشتم یه عمر خم بود... ................. عالی بود وبتون....به وب منم سر بزنید بی زحمت

محمد

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی ضمن اشتباه خواندن پیشنهادی که هم‌اکنون ایران و گروه ۱+۵ درباره آن مذاکره می‌کنند اعلام کرد که این پیشنهاد را به کلی رد می‌کند. به گزارش تسنیم؛ خبرنگار روزنامه اسرائیلی هاآرتص در صفحه توئیتر خود از انتقاد تند بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونستی،‌ از مذاکرات بین ایران و شش قدرت هسته‌ای خبر داد. به گزارش وی نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در بیت‌المقدس تأکید کرد که پیشنهاد مورد بحث با ایران را در ژنو به کلی رد می‌کند. وی در ادامه مدعی شد: "این یک اشتباه تاریخی است."