جناب آقای هوگو چاوز فریاس، تو برادر انقلابی و عزیز من هم هستی...

متن پیام تسلیت دکتر محمود احمدی‌نژاد در غم برادر انقلابی و عزیزشان را خواندم، متنی که بسیار عالی حق مطلب را ادا کرد. همیشه خاطرم با نام آمریکای لاتین با رهبران انقلابی اش زنده شده است و امروز فراقی دیگر با سربازی دیگر از امام زمان (عج)... فراق با شهید همیشه بهار؛ هوگو چاوز فریاس، به قول برادر عزیزم محمود صارمی...


بسم‌الله الرحمن الرحیم

انا لله و انا الیه راجعون

دوست گرامی جناب آقای نیکولاس مادورو

کفیل محترم ریاست جمهوری ونزوئلا


روح بلند مردی بزرگ از تبار عدالت طلبان و آزادی‌خواهان به آسمان پر کشید و جهان را در سوگ فرو برد. ونزوئلا فرزندی برومند و شجاع و جهان، رهبری خردمند و انقلابی را از دست داد.

در نهایت تأثر این حادثه غم‌انگیز را به همه ملت‌ها و ملت بزرگ ونزوئلا و خانواده محترم ایشان و جنابعالی تسلیت عرض می‌نمایم.

هوگو چاوز نامی آشنا برای همه ملت‌هاست. نام او یادآور زلال پاکی و مهربانی، شجاعت، پایمردی، عشق به مردم و فداکاری و تلاش بی‌وقفه برای خدمت به مردم به ویژه محرومین و زخم خوردگان از استعمار و استکبار است.

او انسانی عمیقاً موحد و مؤمن و پایبند به ارزش‌های انسانی و آسمانی و باورمند به راه انبیاء الهی و حاکمیت جهانی عدالت و عشق به رهبری صالحان بود.

او همزمان که با رشادت تمام در برابر زیاده‌خواهی‌های مستکبران می‌ایستاد و فشار سنگین تبلیغاتی و اقتصادی و تهمت‌ها و حتی کودتاها را در هم می‌شکست، قامت بلندش در برابر کودکی خردسال فرو می‌افتاد و با دست‌های مهربانش او را نوازش و سرود آزادی و سرافرازی را در گوش او زمزمه و زلال عشق را در اندیشه و جان او جاری می‌کرد.

هوگو چاوز نماد و میراث دار همه شجاعان و مبارزان و انقلابیون در تاریخ پرافتخار و البته غم بار آمریکای لاتین و تجلی روح آزادگی مردم مظلوم این دیار و همه ملت های تحت ستم و پرچم برافراشته مبارزان ضد استعماری و عدالت طلبانه و طلایه دار دوستی بین ملت ها است. 

او نقطه اتکاء روحی و پشتیبان همه انقلابیون و آزادی خواهان منطقه و جهان بود. 

او حقیقتا جلوه روشنی از یک ونزوئلایی پرشور و آرمانی و دوست داشتنی است و مردم بزرگ ونزوئلا با آگاهی و هوشمندی بارها و بارها او را به مسند ریاست جمهوری رساندند و در فراز و نشیب و سختی ها یاریش کردند و او نیز همه فرصت‌ها و قدرت را برای خدمت به مردم و سربلندی کشورش و آزادی ملت ها به کار گرفت.

او سرانجام در پی یک بیماری مشکوک همه وجود و جان خود را نیز در این راه پرافتخار تقدیم کرد. 

او در حقیقت شهید راه خدمت به ملت ونزوئلا و پاسداری از ارزش های انسانی و انقلابی است گرچه امروز و به ظاهر هوگو چاوز، دوست صمیمی و مهربان مردم، در بین ما نیست اما اطمینان دارم که روح آسمانی و اندیشه پاک او هر روز و در افقی بالاتر در دل و جان تک تک مردم آمریکای لاتین و ونزوئلا و همه ملت های عالم و با درخششی بیشتر طلوع می کند و راه عزت و سربلندی را فرا روی همگان قرار خواهد داد. 

هوگو چاوز زنده است تا عدالت و عشق و آزادی زنده است. او زنده است تا ایمان و پاکی و انسانیت زنده است. او زنده است تا ملت ها زنده اند و برای استقرار استقلال و مهربانی و عدالت تلاش می کنند. 

تردید ندارم که او بازخواهد گشت و به همراه همه صالحان و حضرت مسیح (ع) و تنها باقیمانده از نسل پاکان، انسان کامل، خواهد آمد و جامعه بشری را در استقرار صلح و عدالت کامل و مهربانی و کمال یاری خواهد کرد. 

یک بار دیگر این ضایعه سنگین را تسلیت گفته و از خداوند منان برای جنابعالی و ملت ونزوئلا و همه ملت ها سعادت و سلامت و رفاه و عزت آرزو می‌کنم.

دوست و برادر شما

محمود احمدی نژاد

رییس جمهوری اسلامی ایران

1391.12.16

ششم مارس 2013

------------------------------------------------------------------------------

پاورقی:

1. متن سخنان هوگو چاوز در مورد امام زمان(عج) در شبکه دولتی ونزوئلا (در حضور محمود عباس):

 "برای ما مسیحیان واقعی، قدس، سرزمین مقدس است. … دو سه روز پیش که با احمدی نژاد، مرور می کردیم، همانگونه که آموزه های قرآنی می گوید؛ اینها برخواهند گشت!”
“یک روز عیسی در حالیکه دست مهدی؛ امام دوازدهم را گرفته است می آید، و در آن روز، صلح همه جهان را فراخواهد گرفت.”
“ما به مهدی و عیسی می گوییم زود بیایید! زود بیایید! بیایند” (بغض چاوز) سریع بیایند! (تشویق حضار)

“به راستی چه خطراتی این دنیا را فرا گرفته است! ان شاء الله دنیای جدید متولد شود! امروز تمام دشمنان زمان ها و مکان ها در نوار غزه جمع شده اند. من اعتقاد دارم که ختم تمام جنگهای تاریخ و زمان و زمین، همین جنگی است که در نوار غزه است. ما برای صلح در فلسطین می جنگیم؛ جنگیدن برای فلسطین، به نفع ما و همه مردم آمریکای لاتین است.”

برای دانلود فیلم اینجا کلیک کنید

2. رئیس جمهور ونزوئلا با اشاره به دیدار خود با رهبر معظم انقلاب در 15 شهریور 88 گفته بود: امام خامنه‌‌ای به ما گفت تا زمانی که شما ۲ رئیس جمهور(چاوز و احمدی نژاد) از اعماق دل با هم متحد باشید و اقدامات عدالت‌طلبانه را پیگیری کنید خیلی زود حضرت مهدی (عج) و حضرت مسیح ظهور خواهند کرد.

وی خاطرنشان کرد: ‌ما باید تلاش کنیم که آنها ظهور کنند و دنیایی مملو از عدالت داشته باشیم.

 

3. شهریور سال 88 که هوگوچاوز به ایران سفر کرده بود، به همراه احمدی‌نژاد عازم حرم امام رضا(ع) شد و در جریان نشست خبری مشترک با همتای ایرانی خود که در تالار آئینه حرم مطهر امام رضا (ع) برگزار شد، در بخشی از سخنانش مطالبی درباره ظهور حضرت مسیح و امام زمان(عج) بیان کرد که اکنون پس از درگذشت رئیس‌جمهور ونزوئلا شاید بازخوانی سخنان آن شب، خالی از لطف نباشد.

 چاوز در نشست خبری مشترک با احمدی‌نژاد با اشاره به حضور خود در حرم امام رضا (ع) گفت: واقعاً مردم ایران و مردم مشهد توجه بسیار زیادی به خدا دارند و میلیون‌ها زائر بر اساس ایمان قلبی خود به زیارت امام رضا (ع)‌ می‌آیند.

وی افزود: مقبره‌ای که امروز به همراه آقای احمدی‌نژاد افتخار زیارت آن را داشتم مکانی بسیار مقدس است که من به عنوان یک مسیحی این تقدس را به خوبی دریافت کردم.

چاوز با بیان اینکه احساس قلبی خود را نثار امام رضا (ع) می‌کنم تصریح کرد: می‌دانم که احساس مثبتی در همین راستا بود؛ مسیح دوباره زنده خواهد شد و روزی به همراه حضرت مهدی (عج) قدرت را در دست خواهند گرفت.

4. همه دنیا یاد این بزرگ مرد را به نیکی یاد کردند، ولی صبح امروز رادیو در ویژه خبری اش بسیار عامیانه و زشت از هوگو چاوز یاد میکرد. قسمتی از متن خبرنگار بی ادب و شاید سیاستمدار رادیو که با این مضمون سخن گفت: هوگو چاوز 14سال رئیس جمهوری کرد تا بالاخره سرطان لگن مجال ریاست جمهوری دوباره به او نداد!!!

/ 4 نظر / 49 بازدید
سلام

آیت الله خاتمی فرمودند:" آقای احمدی نژاد در پیام تسلیتشون زیاده روی کردند" من هم که پیام ایشون رو میبینم ، زیاده روی رو احساس میکنم. هرچند شایدبه دلیل محبت ایشون نسبت به همتای خودشون هست اما بازم زیاده روی بود... من تقریبا مقدار قابل توجهی از نظرات و مطالبتون رو خوندم . عذر خواهی میکنم اما شما دائما جانبداری میکنید!!

سلام

آیت الله خاتمی فرمودند:" آقای احمدی نژاد در پیام تسلیتشون زیاده روی کردند" من هم که پیام ایشون رو میبینم ، زیاده روی رو احساس میکنم. هرچند شایدبه دلیل محبت ایشون نسبت به همتای خودشون هست اما بازم زیاده روی بود... من تقریبا مقدار قابل توجهی از نظرات و مطالبتون رو خوندم . عذر خواهی میکنم اما شما دائما جانبداری میکنید!!

تردید ندارم که او بازخواهد گشت و به همراه همه صالحان و حضرت مسیح (ع) و... جمله بالا به این معنی است که ایشان جزو ملتزمین حضرت مسیح است و روزی باز می گردد ؟به این معنا است که آقای احمدی نژاد چاوز را تا مرتبه قدیسی بالا برده است؟

سحر 2

با سلام ببخشید, آرمانشهر میدود شده؟ من نتوانستم باز کنم.