هدیه روز اول عید از دست مولا...+ قوت و ضعف احمدی نژاد ملاک انتخاب

مدتی بود به دنبال نوشتن مطلبی بودم تا سنگینی سینه ام را سبک کند و امروز به لطف وجود رهبری الهی این فرصت به من و امثال من داده شد. سال 88 سال سختی برایم بود، آن زمان همه ترسی عظیم در دل داشتند، اوضاع خطرناک بود ولیک به قول رهبرم به لطف خدا فتنه 88 شکست خورد. بعد از انتخابات دشمنان و ساده لوحان دو فرصت را از بچه های انقلاب گرفتند:

1-    فرصت خوشحالی کردن پس از پیروزی در فتنه 88 که به وسیله ماسلف فتنه و ساکتین فتنه (که امروز برای انتخابات 92 یقه درانی میکنند) از بچه های انقلاب و مردم گرفته شد و 4سال خنده ای که از دلهامان دزدیدند و تخم تلخی که کاشتند.

2-   4سال فرصت انتقادی که به سبب تخریب هایشان از ما گرفتند. 4سالی که هر وقت آمدیم برای بهتر شدن آماده انتقاد شویم، هجمه ها و تخریب های ناجوانمردانه و همراه با عناد اکثر خواص نزدیک به مراکز قدرت و ثروت، کلام ما را به دفاع وا داشت تا انتقاد سازنده از دولت و آنکس که دوستش داشتیم و رأیش داده بودیم ناخواسته ذبح گردد.

همیشه در دل نالیده ایم و به خدا گفته ایم که این نامردمان را نخواهیم بخشید که شادی و لذت انتقاد برای بهتر شدن را از ما گرفتند و آن دنیا...

ولی امروز پس از شنیدن و خواندن چندباره سخنان عظیم و الهی رهبر عزیزم در حرم مطهر رضوی امید در دلم زنده شد. هرچند نا اهلان فرصت انتقاد را از ما گرفتند ولیک امروز این فرصت توسط رهبرم زنده گشته و خود را موظف بر آن میدانم که به دستور رهبرم نقاط ضعف و نقاط قوت رئیس جمهور محمود احمدی نژاد را بررسی کنیم تا در انتخاب رئیس جمهور آینده راه نجاتمان باشد.

به یاد دارم امام خامنه ای برای انتخابات سال84 و سال88 چندین ساعت سخنرانی کردند برای نشان دادن شاخصه های ریاست جمهوری برای انتخاب کردن ولی نکته جالب انتخابات 92 اینجاست که امسال امام خامنه ای «شاخصه» معرفی ننمودند و «معیار سنجش» را شخص رئیس جمهور محمود احمدی نژاد قرار دادند بدین معنا که مردم با مشاهده و فهمیدن شخصیت محمود احمدی نژاد در این 8سال توانسته اند شاخصه های یک رئیس جمهور انقلابی را لمس کنند و برای انتخاب اصلح انتخابات جدید، فقط کافی است ضعف های دکتر احمدی نژاد را بررسی کنیم.

در ادامه به بررسی سخنان انتخاباتی رهبر عزیزمان در آغاز بهار می پردازیم:

 یک بحث دیگری دارم که باید با اجمال آن را هم عرض کنم و آن، مسئله‌ی بسیار مهم انتخابات است. انتخابات در کشور ما مظهر «حماسه‌ی سیاسی» است. آنچه که عرض کردم که وظیفه‌ی ما است و وظیفه‌ی قشرهای گوناگون بود که انجام دهیم، مظهر «حماسه‌ی اقتصادی» بود. انتخابات، مظهر «حماسه‌ی سیاسی» است؛ مظهر اقتدار نظام اسلامی است؛ مظهر آبروی نظام است. آبروی جمهوری اسلامی به انتخابات و حضور مردم در پای صندوقهای رأی و تأثیر یکایک مردم در انتخاب مدیران کشور است. انتخابات مظهر اراده‌ی ملی است، نماد مردم‌سالاری اسلامی است. ما که مسئله‌ی مردم‌سالاری اسلامی را در مقابل دموکراسیِ لیبرال غربی مطرح کردیم، مظهر مردم‌سالاری اسلامی همین حضور مردم در انتخابات است. لذا به خاطر اهمیتی که انتخابات دارد، دشمنان ملت ایران همیشه سعی کرده‌اند انتخابات را از شور و هیجان بیندازند؛ برنامه‌ریزی کردند که مردم را از حضور در پای صندوقهای رأی باز بدارند؛ مردم را دلسرد کنند، مردم را ناامید کنند. در طول سالهای مختلف که ما انتخابات داشتیم ــ چه انتخابات مجلس، و چه بخصوص انتخابات ریاست جمهوری ــ همیشه دشمنان ما سعی کردند این انتخابات را بی‌‌رونق کنند؛ این به خاطر اهمیت انتخابات در کار کشور است.

من چند نکته را در باب انتخابات عرض میکنم. البته دو ماه و اندی فرصت باقی است؛ اگر عمری بود، باز در فرصتهای دیگر راجع به انتخابات مطالب دیگری را عرض میکنم؛ فعلاً چند نکته را عرض میکنم.

نکته‌ی اول این است که در درجه‌ی اول، گسترش مشارکت و حضور گسترده‌ی مردم در انتخابات اهمیت دارد. شور انتخاباتی در کشور و حضور مردم پای صندوقهای رأی میتواند تهدیدهای دشمنان را بی‌اثر کند؛ میتواند دشمن را ناامید کند؛ میتواند امنیت کشور را تأمین کند. ملت عزیز ما در همه‌ی نقاط کشور این را بدانند؛ حضور گسترده‌ی آنها در پای صندوق رأی، در آینده‌ی کشور تأثیر دارد؛ در امنیت، در استقلال، در ثروت ملی، در اقتصاد، در همه‌ی مسائل مهم کشور تأثیر میگذارد. این نکته‌ی اول؛ که انتخابات باید به توفیق الهی، به کمک پروردگار، با همت ملت ایران، با مشارکت گسترده تحقق پیدا کند.

نکته‌ی دوم: در انتخابات، همه‌ی سلیقه‌ها و جریانهای معتقد به جمهوری اسلامی باید شرکت کنند؛ این، هم حق همه است، هم وظیفه‌ی همه است. انتخابات مال یک سلیقه‌ی خاص، مال یک جریان فکری و سیاسیِ خاص نیست. همه‌ی کسانی که به نظام جمهوری اسلامی و به استقلال کشور معتقدند، به آینده‌ی کشور اهمیت میدهند، دلشان برای منافع ملی میسوزد، باید در انتخابات شرکت کنند. رو گرداندن از انتخابات، مناسب کسانی است که با نظام اسلامی مخالفند. (به نظر شما دوستان از یک سلیقه فکری خاص یا جریان فکری خاص چیست؟ آیا این نکته تذکر و هشدار به آن سلیقه و جریانی نیست که خود را همواره صاحب انقلاب میداند و حفظ نظام را از اوجب واجبات دانسته و مُدام احساس تکلیف میکنند؟)

نکته‌ی سوم: در نهایت، رأی مردم تعیین کننده است. آنچه که اهمیت دارد، تشخیص شما و رأی شما است. باید خودتان تحقیق کنید، ملاحظه کنید، دقت کنید، از انسانهای مورد اعتمادتان بپرسید، تا به اصلح برسید و اصلح را انتخاب کنید. رهبری، یک رأی بیشتر ندارد. بنده‌ی حقیر مثل بقیه‌ی مردم، یک رأی دارم؛ این رأی هم تا وقتی که در صندوق انداخته نشود، هیچ کس از آن مطّلع نخواهد بود. حالا ممکن است آن کسانی که صندوق دست آنها است، بعد باز کنند، خط این حقیر را بشناسند، بفهمند بنده به چه کسی رأی دادم؛ اما تا قبل از رأی دادن، کسی مطّلع نخواهد شد. اینجور نیست که کسی بیاید نسبت بدهد که رهبری نظرش به فلان است، به بهمان نیست. اگر چنین نسبتی داده شد، این نسبت درست نیست. البته این روزها با این وسائل عجیبِ رسانه‌ایِ کنونی ــ‌ این پیامکها و امثال اینها ــ متأسفانه حرفهای گوناگون، نسبتهای گوناگون به اشخاص گوناگون، رواج دارد. گاهی ممکن است یک نفر هزاران پیامک بفرستد. برای من گزارش دادند که ممکن است در ایام انتخابات، روزی چند صد میلیون پیامک رد و بدل شود. مراقب باشید، تحت تأثیر این چیزها قرار نگیرید؛ نگاه کنید، تشخیص بدهید، اصلح را بشناسید و برای ادای تکلیف، اسم او را به صندوق رأی بیندازید. البته هر کسی و یا فعالان سیاسی میتوانند دیگران را هم با نظر خودشان همرأی کنند ــ این اشکالی ندارد ــ اما از حقیر کسی چیزی در این زمینه نخواهد شنید. در عین حال مردم میتوانند به همدیگر بگویند، سفارش کنند، تأکید کنند، توصیه کنند، یکدیگر را توجیه کنند و به هم کمک کنند برای شناخت اصلح. به هر حال آنچه که ملاک عمل است، رأی آحاد مردم است. (به نظرتان این هشدار به چه کسانی است؟ چه کسانی در این ایام امکان ارسال انبوه پیامکی داشته اند و دارند؟ و حرفهای گوناگون و نسبتهای گوناگون شان به چه کسی حواله شده است که رهبری اینگونه هشدار میدهند؟ و این بدین معنا نیست که این نسبتها را خلاف واقع دریافته اند؟ به نظرتان چرا امام خامنه ای در نکته سوم خود به چنین می پردازند که در نظر دوست و دشمن فقط نام یک گروه و یک نفر را تداعی میکند؟)

نکته‌ی چهارم: در مسئله‌ی انتخابات و غیر انتخابات، همه باید تسلیم رأی قانون  باشند؛ در مقابل قانون تمکین کنند. آن حوادثی که در سال 88 پیش آمد ــ که برای کشور ضرر داشت و ضایعه‌آفرین بود ــ همه از همین ناشی شد که کسانی نخواستند به قانون تمکین کنند؛ نخواستند به رأی مردم تمکین کنند. ممکن است رأی مردم برخلاف آن چیزی باشد که منِ شخصی مایل به آن هستم؛ اما باید تمکین کنم. آنچه که اکثریت مردم، اغلبیت مردم آن را انتخاب کردند، باید همه تمکین کنند؛ همه باید زیر بار بروند. خوشبختانه سازوکارهای قانونی برای رفع اشکال، رفع اشتباه، رفع شبهه وجود دارد؛ از این راهکارهای قانونی استفاده کنند. این که وقتی آنچه که اتفاق افتاده است، برخلاف میل ما شد، مردم را به شورش خیابانی دعوت کنیم ــ که این در سال 88 اتفاق افتاد ــ یکی از خطاهای جبران‌ناپذیر است. این تجربه‌ای شد برای ملت ما، و ملت ما همیشه در مقابل یک چنین حوادثی خواهد ایستاد. (خطاب به فتنه گران و ساکتین فتنه)

نکته‌ی آخر: این را همه بدانند که آنچه ما برای رئیس‌جمهور آینده نیاز داریم، عبارت است از امتیازاتی که امروز وجود دارد، منهای ضعفهائی که وجود دارد. این را همه توجه کنند؛ رئیس‌جمهورِ هر دوره‌ای باید امتیازات کسبی و ممکن‌‌الحصول رئیس‌جمهور قبلی را داشته باشد، ضعفهای او را نداشته باشد. هر کسی بالاخره نقاط قوّتی دارد و نقاط ضعفی دارد. رؤسای جمهور ــ چه رئیس‌جمهور امروز، چه رئیس‌جمهور فردا ــ نقاط قوّتی دارند و نقاط ضعفی هم دارند. همه‌ی ما همین جوریم؛ نقاط قوّتی داریم، نقاط ضعفی داریم. آن چیزهائی که امروز برای دولت و برای رئیس‌جمهور نقاط قوّت محسوب میشود، اینها باید در رئیس‌جمهور بعدی وجود داشته‌ باشد، اینها را باید در خود تأمین کند؛ آن چیزهائی که امروز نقاط ضعف شناخته میشود ــ که ممکن است شما بگوئید، من بگویم، دیگری بگوید ــ این نقاط ضعف را باید از خود دور کند. یعنی ما در سلسله‌‌ی دولتهائی که پشت سر هم می‌آیند، باید رو به پیشرفت باشیم، رو به تعالی و تکامل باشیم، تدریجاً بهترینهای خودمان را بفرستیم؛ هر کسی می‌آید، پایبند به انقلاب، پایبند به ارزشها، پایبند به منافع ملی، پایبند به نظام اسلامی، پایبند به عقل جمعی، پایبند به تدبیر باشد. اینجوری باید این کشور را اداره کرد. کشور، کشور بزرگی است؛ ملت، ملت باعظمتی است؛ مسائل تشویق کننده و مبشّر، فراوان است؛ مشکلات هم بر سر راه هر ملتی، و از جمله بر سر راه ما وجود دارد. آن کسانی که آماده‌ی این میدان میشوند، باید با کمال قوّت، با کمال قدرت، با توکل به خدا، با اعتماد به توانائی‌های این ملت پیش بروند. (جالبترین نکته پیام که مورد سانسور شدید برخی سایت ها واقع گشت همین نکته آخر بود که رهبری دکتر احمدی نژاد را ملاک و میزان سنجش رئیس جمهور آینده قرار دادند و این بشارتی است برای همه دلسوزان که بتوانند به نقد سازنده برای انتخاب اصلح بپردازند و به راستی که این معیار و میزان به راحتی خیلی از کاندیدهای پر حرف و پر زرق و برق این روزها را حذف خواهد نمود... باشد که بشود...)

پروردگارا! آنچه را که به خیر و صلاح این کشور است، برای این ملت مقدّر بفرما. پروردگارا! قلب مقدس ولی‌عصر را از همه‌ی ما خشنود کن. پروردگارا! روح مطهر امام بزرگوار و ارواح طیبه‌ی شهدا را از ما خشنود و راضی بگردان. آنچه گفتیم، برای خودت و در راه خودت قرار بده و آن را به کرمت از ما قبول کن.

والسّلام علیکم و رحمة الله و برکاته

از همه دوستان تقاضا میشود دعوت امام خامنه ای را لبیک گفته و به بررسی نقاط قوت و مخصوصاً نقاط ضعف دکتر احمدی نژاد بپردازند تا بتوانیم در انتخاب کاندید مورد نظر به اصلح ترین فرد نزدیک شویم...

/ 10 نظر / 33 بازدید
بهار

سلام خوب نوشتید مخصوصا این قسمت که میگه:امسال امام خامنه ای «شاخص» معرفی ننمودند و «معیار سنجش» را شخص رئیس جمهور محمود احمدی نژاد قرار دادند.عالی بود.

حــِــذر

سلام. دوست عزیزی برام کامنت گذاشته بود که نظرم رو راجع به این پست بدم. در مورد اینکه گفتید"امسال امام خامنه ای «شاخصه» معرفی ننمودند و «معیار سنجش» را شخص رئیس جمهور محمود احمدی نژاد قرار دادند" باید عرض کنم که معظم له ان شاالله مثل همیشه در نزدیکی انتخابات "شاخص های اساسی انقلاب" را مجدداً خواهند فرمود و خودشان هم در سخنرانی مشهد فرمودند که اجمالاً به بحث انتخابات می پردازند و در آینده بیشتر صحبت خواهند کرد.و این نکته کلیدی ایشان درباره نقاط قوت و ضعف رئیس جمهور در واقع تلنگری به مخاطبان بود که فرد مطلوب، "احمدی نژادِ منهای نقاط ضعف اوست" و درمورد نقاط ضعف احمدی نژاد هم فرمودند"آن چیزهائی که امروز نقاط ضعف شناخته میشود ــ که ممکن است شما بگوئید، من بگویم، دیگری بگوید" در واقع این کلام آقا تمجید از احمدی نژاد بدون ضعف ها و حواشی است.و چراغ راهی برای پیدا کردن گزینه ای که نقاط مثبت احمدی نژاد را دارد و نقاط منفی او را نه... نکته ی دیگر در کلام آقا حضور تمام گروه ها و افراد معتقد به نظام و نهایتاً میزان بودن رای ملت است که معقول و مورد انتظار ماست. ب

محسن

سلام سعی می کنیم به امید خدا در این فرصت پیش رو این نکات را مورد دقت و تحقیق قرار دهیم. هنوز چند روز نگذشته همه ی آنها که خود را نخبه می پندارند از بین همه ی این نکات به شرح طویل نقاط ضعف رییس جمهور پرداخته اند و این تازه اول عشق است! هیچ چیز بیشتر از این اظهارات جهت دار و عصبی این آقایان را به مردم نمی تواند بشناساند. ما هم در کمال آرامش و سر وقت همه ی این نکات را به ترتیب واکاوی می کنیم. به امید خدا. اللهم فرج عنا بفرج محمد و ال محمد (ص)

سحر 2

با سلام نقاط قوت رئیس جمهور نه تنها بر ایرانیان, بلکه بر همه عدالتخواهان جهان روشن است. بقول آقای مشائی, پیدا کردن نقاط ضعف در احمدی نژاد آسان نیست (مگر اینکه از نقطه نظر و یا بهتر, از سوراخ تفنگ به اصطلاح اصولگرایان به احمدی نژاد نگاه کنیم.) ممکن است خواهش کنم خود شما جند نقطه ضعف رئیس جمهور را مورد تحلیل قرار دهید تا راه برای نقد منصفانه باز شود؟

یاسر

سلام این یعنی دکتر تا ابد سردار سوم تیر است.فتامل

یاسر

از احمدی نژاد متنفرم

به یاسر

و از این تنفرت بمیر.

وبلاگ رهبر عشق

با عرض سلام و تسلیت آدرس وب "رهبر عشق" به www.molay.ir تغییر یافت. از شما بزرگوار درخواست میشود،در صورت امکان لینک وبلاگ را به دامنه ذکر شده تغییر دهید. با تشکر موفق و سربلند باشید .... این پیام توسط نرم افزار و به صورت گروهی ارسال شده است. در صورت اسپم بودن از شما عذر خواهی میکنم.

سبز بهاری

سلام یه مدتی بود کمتر می‌نوشتم اما خدا را شکر توفیق یافته‌ام دوباره در حمایت از بهار بنویسم در یک وبلاگ تازه با نام «سبز بهاری» هم‌سنگر شمایم در ضمن با یه مطلب جدید به نام «گریزی از بهار نیست» به روزم! بخوانید و نظر دهید. در ضمن برای تبادل لینک نظرت چیه؟ من که موافقم. اگه تو هم موافقی خبرم کن. زنده باد بهار، زنده باد بهار، زنده باد بهار! Sabzebahari.blogfa.com

جانباز از اصفهان

/ با سلامبر شما دوستان با مطلب مهم و فوری: مافیای هفت سر ، عبارت ” مهندس مشایی ” را در سیستم پیامکی کشور فیلتر نمود به روز شده ام. مطلب مهم می باشد دوستان حتما” مطالعه نمایید. http://noore14d2.blogsky.com /