علی لاریجانی لیاقت نمایندگی ندارد...

روزی که نماینده فریمان چَک اول را به صورت مدیرعامل سازمان هدفمندی یارانه ها زد، شاید فکرش را هم نمی کرد که دست بلند کردن او روی یک مقام دولتی و سرخ شدن صورت دولت و مجلس به اینجا بکشد که:

یکی از همکارانش «نمایندگی»رییس مجلس را زیر سوال ببرد. 

چهار روز بعد از اینکه مجلس صحنه جدال مدیرعامل سازمان هدفمندی یارانه ها و نماینده فریمان بر سر آمار و میزان «هدفمندکردن» بود، رییس مجلس به نمایندگی از نمایندگان(!) به دستگاه قضا شکایت برد که «بهروز مرادی» در صحن مجلس حرمت شکسته، توهین کرده و البته نماینده ای را هم زده. بعد هم اعلام شد، از طرف هیات رییسه مجلس «محمد دهقان»، مسوول پیگیری این شکایت است؛ ماموریتی که شاید این دم انتخاباتی چندان به صرفه نباشد؛ دهقان هم به همان سرعتی که مرادی چک نمانیده فریمان را پاسخ داد، مسوولیت پیگیری این شکایت را رد کرد.

چه آنکه در فاصله دو ماه به انتخابات مجلس که دولت آن را اجرا می کند پیگیری سه سیلی نواخته شده و چند کلمه رکیک رد و بدل شده و دعوایی که از رادیو پخش شده و در رسانه ها منعکس شده، و آبروی نداشته مجلسیی را که عصاره مللت نبود را بیشتر از این برده، نمی تواند و شاید هم نباید اولویت نخست یک نماینده اصولگرا که برای انتخابات مجلس نهم ثبت نام کرده، باشد. حالااما یکی از نمایندگان طرفدار دولت که به حمایت تام و تمام از احمدی نژاد و دولت معروف است و کم با علی لاریجانی رودررو نشده، اعلام کرده که:

نمایندگی او (علی لاریجانی) برای شکایت از مدیرعامل هدفمندی یارانه ها را نمی پذیرد.

در این چهار سالی که از عمر مجلس هشتم می گذرد و در چهار انتخاباتی که برای تعیین هیات رییسه مجلس برگزار شده نه رای نمایندگان طرفدار دولت با لاریجانی بوده و نه دلشان. آنان حتی ریاست لاریجانی بر فراکسیون اصولگرایان را هم خیلی تاب نیاوردند و فراکسیونی در دل فراکسیون مادر زدند و نامش را «انقلاب اسلامی» گذاشتند. «روح الله حسینیان» را هم بر راس این فراکسیون قرار دادند که فاصله دیدگاه شان در راهبری اصولگرایان مجلس را تمام عیار به رخ بکشند. برای همین هم این نماینده طرفدار دولت رک و پوست کنده نوشته: «آقای لاریجانی من از ابتدای مجلس به ریاست شما رای ندادم و امروز هم شما وکیل من نه در این امر و نه در هیچ امر دیگری نیستید اگر هم بودید عزلتان کردم!»منظور از «نه در این امر» همان ماجرای زد و خورد و شکایت لاریجانی از بهروز مرادی به قوه قضاییه است.

و واقعا در عجبم که چگونه ریییس مجلسی که باید عدل و انصاف سرلوحه ی کارش باشد، رفتار قبیله ای و تکفیری را سرلوحه ی کار خویش قرار می دهد!!! البته تعجبی ندارد، فراموش نکرده ایم کهه این آقا فقط جللوی آقازاده های کوچک پرست سکوت می کند و سر تواضع و فروتنی بر جیب فرو می برد!!!

«ولی چه کنیم که بسان بارهای قبل آقای لاریجانی آن همه ظلم را ندید و آن «جهر بالسوء» را دستمایه نابود کردن مرادی قرار داد و از تریبون باز مجلس او را بی حرمت کرد!»؛ در واقع خیلی هتاکانه دستور به اخراج مرادی از صحن مجلس کرد. بو باید تاکید کرد که «این بار اولی نبود که آقای لاریجانی با ادبیاتی بسیار منصفانه و البته فاخر! کسی را که صدایش شنیده نمی شود و تریبونی در اختیار ندارد از تریبونی که ملت ایران می شنوند بی ادب و هتاک و توهین گر خطاب می کرد.»؛ خبرنگاران پارلمانی کم ندیدند درگیری های لفظی این نماینده و لاریجانی را؛ درگیری هایی که در این سه سال و نیم عمر سپری شده مجلس هشتم با دخالت نمایندگان، بستن تریبون این نماینده و نهیب های لاریجانی برای آرام کردن فضا همراه بوده. بعد هم پرسیده:

«این دنیای پست و پست های رفتنی چقدر ارزش دارند که انسان این گونه ناروا به ظلم دست بیالاید و ماجرایی را کاملاوارونه جلوه دهد؟»

و این سخنی است که سال ها حرف دل ما بود از دل نماینده ای که واقعا نماینده ملت ما بود.

این نماینده همواره منتقد لاریجانی دست آخر هم برای آنکه نشان دهد در حمایت از دولت الگویی تمام عیار است، یادآوری کرده: «برای چندمین بار کرسی نشینان آن سیلی به گوش میهمانانش می نوازند حالایک بار هم یک باغیرتی پیدا شده و بدون واهمه از دست دادن پست و مقامش درصدد دفاع از شرف انسانی خویش برآمده، چرا آن را دعوای دولت و مجلس نمایش می دهید!؟» تبدیل دعوای یک نماینده و مدیرعامل سازمان هدفمندی یارانه ها در صحن مجلس شورای اسلامی، نام گذاری پاسخ مرادی به سیلی نماینده فریمان به «دفاع از شرف انسانی» و نشان «غیرت» بر سینه یک مدیر دولتی و متهم کردن مجلس اصولگرایان بر عادت به زدن «سیلی بر گوش میهمان» و خلع لاریجانی از نمایندگی و دفاع از دولت در ماجرای کتک کاری اخیر تنها از یک نفر بر می آید؛ آن هم از بزرگ زاده ای چون «مهدی کوچک زاده».

/ 4 نظر / 27 بازدید
حسن

لاریجانی پروندهای سنگین دارد. از جاسبی حمایتکرده با سران فتنه مصالحه کرده. اختلاف بین رهبری وخادم ملت انداخته و....

محمد

بایست یک جنبش نه به ساکتین فتنه راه بندازیم

لاریجانی اصول گرای بی اصول

سرباز

مطلبتان جالب است ولی چنین ادبیاتی را از یک فرد ولایتمدار نمیپذیرم.منطقی باشیم ولی بدون توهین