احمدی نژاد ورژن93؛ احمدی نژادی بازگشت ناپذیر

با پذیرش آنکه احمدی نژاد ورژن 93 تفاوت ماهوی با احمدی نژاد 84 و حتی 88 و حتی 90دارد باید گفت احمدی نژاد امروز آپدیت شده وقایع دوسال اخیر است. دوسالی که از احمدی نژاد ابرمردی با نهایت تجربه های یک انسان عدالتخواه ساخت که محرک و شاید بهتر بگوییم نقطه ثقل آپدیت شدنش مهندس مشایی بود و از این روی است که نگاه عدالت در بطن هویتی مکتب احمدی نژاد ورژن 93 برگشت پذیر نخواهد بود. احمدی نژاد و مشایی دو عنوان جداناپذیر شده اند که یک هویت واحد را میسازند و نمیتوان با تحلیل مکانیکی یکی را حذف نمود چرا که هویت تفکیک ناپذیر است. هویتی که توانسته نهایت جاذبه و حداقل دافعه عدالتخواهانه و نه سیاست زده را برای فطرت های بی قش مهیا کند و از این روی است که دکتر احمدی نژاد فرمودند: وقتی بهار می‌شود جوانه‌ها از دل سنگ، خاک، دیوار و حتی در برخی نقاط از زیر آسفالت بیرون می‌آید..
مسیر عدالتتخواهانه دکتر احمدی نژاد برگشتی در آن نیست چراکه احمدی نژاد نه به خاطر شخص مشایی بلکه به خاطر عدالت حاضر نشد از مشایی بگذرد چراکه اگر با تحلیلهای سیاسی رایج سیاسیون و حتی مذهبیون از مشایی برگشتی میکرد از مسیر عدالت خارج میشد و عرض زمان خود را کاهش می داد.
با تحلیلی فلسفی از قانون دوم ترمودینامیک تنها "واکنش فطری" در عالم فرآیند برگشت ناپذیر است که به اصطلاح فرآیندی خود به خودی است و تنها چنین فرآیندی است که مسیر خود را در جهت افزایش آنتروپی پیش میبرد و با محیط همرنگ نخواهد شد،
 برعکس اصولگرایان و اصلاح طلبانی که همواره چونان واکنش های برگشت پذیر غیر فطری، برای برگشت پذیر بودن خود نیاز به تعادل رسیدن با محیط اطراف دارند و هر لحظه با محیط اطرافشان و با هر شرایطی که داشته باشد مجبور به رسیدن به نقطه تعادل و همرنگ شدن اند، تعادلهایی که هرلحظه تعریف خاصی دارند که همین معنای واقعی سیاست زدگی در کشور است و مغایر عدالتخواهی است و همواره برگشت پذیر بودن باعث کاهش سرعت رشد و آنتروپی خواهد شد
احمدی نژاد در دو سال آخر توانست با این حرکت و با مقاومت خود در برابر به تعادل رسیدن با محیط، برگشت ناپذیر بودن خود را اثبات کند و همین باعث شد "عرض زمان" را وسعت ببخشد و سبب رشد بالای گفتمان بهار و یاران بهاری خود شود و برخلاف آن دو جناح دیگر با فرآیندهای برگشت پذیر و تعادلی خود و با رنگ عوض کردن های فراوان با محیط اطراف، هر روز بازی سیاسی را پیش بردند که آمدن شخصی مثل روحانی نتیجه همین رنگ عوض کردنهای نشأت گرفته از نبودن هویت بود.

/ 6 نظر / 100 بازدید
مهر ماندگار

بسیار عالی مخصوصا از این قسمتش خیلی خوشم اومد: « مسیر عدالتخواهانه دکتر احمدی نژاد برگشتی در آن نیست چراکه احمدی نژاد نه به خاطر شخص مشایی بلکه به خاطر عدالت حاضر نشد از مشایی بگذرد چراکه اگر با تحلیلهای سیاسی رایج سیاسیون و حتی مذهبیون از مشایی برگشتی میکرد از مسیر عدالت خارج میشد و عرض زمان خود را کاهش می داد». مهندس مشایی نباید از دکتر جدا شوند. اتفاقا مردم باید بفهمند که 8 سال توهین و تهمت به کسی زده شد که هیچ گناهی نداشت.. مردم باید مهندس مشایی را بشناسند. این موج بازگشت به دکتر باید به موج بازگشت مردم به دکتر و مهندس برسه.. کسانی باید کنار گذاشته شوند که نه تنها اثر گذار نیستند بلکه خسارتشان بیش از نفعشان است.. چرا مهندس مشایی کنار برود؟؟؟

سجاد.ا

نکته جالبی بود برگشت ناپذیر بودن احمدی نژاد. جدایی این دو، انتزاعی و در ذهن ممکن خواهد بود متاسفانه بسیار کم دیده میشود(اگر نگوییم نیست!) که کسی احمدی نژاد بعد از 88 را تحلیل کند و روی پافشاری اش بر مشایی تحلیل داشته باشد استدلالا!(چه له باشد و چه علیه اش) بعد از اتمام ریاست جمهوری وی و توجه بسیار کمتر رسانه ها به این شخص به واسطه خروج از پست ریاست جمهوری،متاسفانه فرصت برای دشنام گویان و تکفیرکنندگان و خاطره گویان و ... مهیا بود تا باقیمانده رسالتشان را در مورد مسیر عدالتخواهی احمدی نژاد به انجام برسانند بنابراین تحلیل منطقی هم اگر در این وسط بود در این هیاهو ها گم شد کاش روزی برسد تا تضارب آرایی از جنس استدلال (و نه ستایش یا مذمت) صورت گیرد تا با استفاده از این تجربه و مشخص شدن پتانسیل ها و اشکالات ایضا، مسیر عدالتخواهی هموارتر گردد به ما هم سر بزنید(خیلی وقته لینک شدید و چراغ خاموش استفاده کردم از مطالبتون) موفق باشید

بچه دهاتی

خیلی از پاچه خاری خوشم نمی آد ، اما قوت استدلالت باعث می شه ، نتونم از تحسینت خودداری کنم . وقایع دوسال آخر نه فقط از دکتر یک ابرمرد عدالتخواه ساخت ، امثال بنده ریزه میزه رو هم به نقطه ای رسوند که قبلاً تصورش برامون مشکل - یا محال - بود . اصلاً مدل جهان بینی و ایدئولوژی مون توفیر کرده .

رضا از شهرری

سلام جناب علی بیگی عزیز . بنده شماره ام را خدمتتان دادم فقط در این موندم که من چگونه با شما تماس بگیرم

محمد مهدی

سلام. بروزم با ا اشتباه استراتژیک دکتر جباری http://zamirekhodagah3.blogfa.com/post/38

ناصر

موفق باشید و در پناه خدا منتظر مطالب جدیدتر هستیم