آقای منصور ارضی اگر دین ندارید حداقل آزاده باشید...

فکر میکنم حادثه آتش سوزی مسجد ارک تهران که به کشته شدن نزدیک به 50 نفر از شهروندان تهرانی منجر شد را به یاد داشته باشید، ماجرایی که می توانست حکم تیرخلاص را برای مداحان تهرانی به همراه داشته باشد، اما مدد احمدی نژاد که شهردار وقت تهران بود، موجب شد تا شهرداری دیه کشته شدگان و هزینه سنگین درمان مصدومان را که به میلیاردها تومان بالغ می شد، به عهده بگیرد و منصور ارضی و شاگردانش از جمله سعید حدادیان و بعضی دیگر را از مهلکه برهاند و مداحان را مرهون خویش سازد.

 

رسیدگی های مالی و احوالی احمدی نژاد به مداحان موجب شد تا این طیف که تا چند سال پیش به این اندازه جایگاه در بین مردم نداشتند، جایگاهی بیابند و بر حسب آنکه منافعشان را در حمایت می یافتند در حمایت از احمدی نژاد حتی به مراجع تقلید منتقد دولت نیز توهین نمایند که منصور ارضی در آن دوران سردمدار بود که به خاطر این کار خود حتی مورد تذکر جدی مقامات قرار گرفت. خوب به یاد دارم که منصور ارضی در دعای عرفه محمدباقر قالیباف را به عمرسعد تشبیه کرد! و البته امروز را هم می بینیم که پایگاه منافع این مادحین نزد همین قالیباف (عمر سعد دیروز) قرار گرفته به طوری که تجلیل های هر شبه منصور ارضی از قالیباف (عمر سعد دیروز) را در جلسات مدح امام حسین (ع) شاهدیم. جلساتی که گاهاً سخنرانش نیز همین قالیباف است.

چرخه منافع برگشت و حمایت های کورکورانه این مادحین از دولت نیز به واسطه آن برگشت. به طوری که در دو سال گذشته به کرّات شاهد توهین های هتاکانه این افراد بوده ایم.

چند وقت پیش در پی تقدیرهای منصور ارضی از قالیباف شاهد بودیم که «علی محمد قلی ها» که یکی از اقوام نزدیک منصور ارضی می باشد به سمت مدیر عامل شرکت بهره برداری متروی تهران در آمد. و امروز می توان گفت دورخیز مداحان برای راه اندازی کارناوال تبلیغاتی محمدباقر قالیباف برای انتخابات ریاست جمهوری آینده اغاز شده است ، البته بر کشیدن قالیباف نیاز به مقدمه ای دارد که جز پایین کشیدن احمدی نژاد از جایگاه تقدس و محبوبیت نیست.

اکنون مجالس بزرگ مداحان تهران در حسینه صنف لباس فروش ها و مسجد ارک (منصورارضی)، مهدیه امام حسن مجتبی (سعید حدادیان)، امامزاده علی اکبر چیذر (محمود کریمی)، میدان خراسان (محمد طاهری) به پایگاه منتقدین و مخالفین احمدی نژاد در طیف حزب الله تبدیل شده است. سخنان تند سعید حدادیان در مورد مشایی، به همراه مواضع شاذ حاج منصور ارضی علیه احمدی نژاد، موجب شکایت از این مادحین شد به طوری که در حال حاضر ارضی و حدادیان با قید وثیقه آزاد هستند و جالب این جاست که با وجود متهم شدنشان شاهد آنیم در رمضان امسال نیز به هتاکی های خود ادامه می دهند. حتی در شب های قدر امسال شاهد توهین ها می باشیم فقط با این تفاوت که کسی حق فیلمبرداری ندارد چنانچه در شب 21ماه رمضان در حالی که فردی در حال فیلم گرفتن از صحبت های ارضی علیه جریان انحرافی بود با غضب این مداح مواجه گشت. و ایکاش حداقل اگر باور به حق گوی بودن خود داشتند از فیلم برداری نمی ترسیدند.

طیف مداحان که تا دو دهه قبل در مقایسه با روحانیون و روشنفکران، پایگاه و اثرگذاری قابل ملاحظه ای در معادلات کشور نداشتند، امروز به واسطه حمایت های دولتی به جایگاهی رسیده اند که ایکاش در جای خود و برای بیان عظمت حسین (ع) استفاده می شد و نه اینکه به مکانی برای فحاشی و کم اعتبار کردن جایگاه.

شب قدر (نوزدهم ماه رمضان) سال گذشته بود که منصور ارضی در مسجد ارک تهران در برابر هزاران نفر قسم جلاله یاد کرد که هر کس مشایی را بکشد پولش را می‌دهد. و این در حالی بود که چند روز قبل تر امام خامنه ای طی سخنانی همه را از این رفتارها حذر داده بودند.

«آحاد مسؤولان باید بیدار باشند و نگذارند اختلاف نظر و تفاوت سلیقه، به چالش و درگیری منجر شود. در فتنه ۸۸ حتی اگر با نگاه خوشبینانه به آن ماجرا نگاه کنیم، گناه بزرگ و غیرقابل اغماض فتنه‌گران این است که شبهه و خدشه ذهنی خود را به چالشی در مقابل نظام تبدیل کردند و به نظام و کشور ضربه زدند. به تعبیر امام راحل عظیم‌الشأن، هر کاری که باعث حرکت در چارچوب مورد نظر دشمن بشود و به کشور و ملت ضربه بزند، جزو گناهان بزرگی است که خداوند از آن‌ها نمی‌گذرد زیرا توبه از این گونه کار‌ها و جبران ضربه‌ای که اینگونه غفلت‌ها و اقدامات به ملت وارد می‌کند، عملاً امکان‌پذیر نیست.»

حال به قسمتی از سخنان منصور ارضی توجه کنید که ولایت مداری اش را نشان می دهد:

« همان کاری که شاه انجام داد این‌ها هم می‌خواهند انجام دهند، پول جمع می‌کنند برای مقاصد خودشان؛ این‌ها دارند برای دوسال دیگر برای ریاست جمهوری کار می‌کنند، تا رای اراذل و اوباش (!!!) را جمع کنند و این آرزو را به گور می‌برند.

ببنید چقدر پول خرج می‌کنند، خوف ندارند، ما به این آقا می‌گوییم با رئیسشون هم زیاد حرف زدیم، یعنی رئیس جمهور، می‌گیم این همه عمران و آبادی به قول شما (!!!) انجام شده، اما یک صدم این عمران و آبادی برای دین ما کار می‌کردی، نه دم از عدالت بزنی، عدالت در مال که نیست، یک صدم این کار را اگر برای دین مردم کار کرده بودی، حتی لایحه‌ها را نمایندگان مجلس ثبت کردند، تعدیل کردند به مقامات شورای نگهبان دادند همه چی آماده، نکردی! این انحراف می‌شه، صد در صد انحرافه، نتیجه‌اش چی می‌شه، این می‌شود که دشمنان در داخل به ریش (!!!) حزب الله می‌خندند...

این خطرناکه، دشمن بیرونی هم همین کارو می‌کنه، خدا به حق اون علی که خیلی دوستش داری این خوارج (!!!) را به مردم نشون بده! اینطوری دعا کن، وگرنه به موقعش بارون می‌اد...

اثرش چی می‌شه توی جامعه؟! ببین این فاحشه‌ها، زناکارا، حرامیان (!!!) در مرز‌ها و اینا ببین چی جوری می‌پیچن به هم صبرکن ببین چه جوری به چه کنم چه کنم می‌افتن، تو صبر کردی، اینا ترس نداره، یارو فاحشه است قیافه‌اش هم نشون می‌ده، اما اونی که درلباس دین رفته در لباس امام زمان دوست رفته بعد میاد یهو یه حرفی می‌زنه معلوم می‌شه این نابکاره!!

تو هم می‌دونی که اخلاق منو، فعلا قایمش کردن، پیداش کنن بچه‌ها می‌کشنش!!! فعلا تو هزاران حصار قرار گرفته این یهودی امت!!! گفتمم هر کی بکشتش پولشو من می‌دم!!! خداشاهده نه اینکه حالا مثلا بگم... چون اینا خطرناکن، اینا بیان روی کار نمی‌دونی با دین جوونا چه کار می‌کنن، ببین فحشا، منکرات، اینترنت همه هست اما مردم اومدن برای امیرالمومنین گریه کنن... چند میلیون العفو گو داریم، این کمر دشمن را می‌شکنه...

باید بترسی، از چی؟! از خوارجی که در پوشش‌های مختلف هستن... و گرنه آمریکا و اینا کاری نمی‌تونن بکنن... داخل ما که دارن کف می‌زنن، برای یه روزنامه شش تا رادیو فریاد می‌زنه که این روزنامه با ماست، همین روزنامه ایران!!! رادیو هلند، رادیو اسرائیل، رادیو فلان، همه فریاد زدن این روزنامه ایران با ماست، کمکش کنید، نمی‌دونن ما اگر هزارتا این روزنامه‌ها بیاد عاشورای ما هست، قرآن ما هست...

اصلش اینه خوف داشته باش، نشستی اینجا می‌ای تو این هیات، ممکنه یهو یه جا دیگه بری، خواننده شو بردن، گویندشو بردن، خبرنگارشو بردن، ورزشکارشو بردن، شورای شهریشو بردن، برادر شهید رو بردن، بپا، بترس...

این ت.خ.م ح.ر.و.م.ها هیچ کاری نمی‌تونن بکنن...

از شهرداری منطقه هم خیلی ممنونیم، خیلی زحمت می‌کشن، خیلی به ما کمک کردن...»

برخی از صحبتهای منصور ارضی در شبهای دیگر نیز به شرح زیر است:

- خدا این ملعون شریعتی (!!!) را لعنت کنه (سخنرانی سال 1361 امام خامنه ای رو به آقای ارضی ارجاع می دهم.)

- سایر قوا مثل سپاه و بسیج باید باید کار کنن، این گشت ثارالله خیلی چیز خوبی بود!!!

- خدا این یهودی (!!!) را لعنت کنه...

- این ها هیچ گ.ه.ی نمی توانند بخورند!

- ای خدا این یهودی صفت را لعنت کن...

فایل صوتی سخنان هتاکانه و بی ادبانه منصور ارضی

و نباید فراموش کرد که زمانی این منصور ارضی جوانان حزب اللهی مجلس اش را که به آمدن محسن رضایی در مجلس اعتراض کرده بودند کره خر و کره الاغ خطاب کرده بود.

« این را بدانید شیاطین و دارو دسته جنیان در این ماه دست بسته اند ولی شیاطین انسی وجود دارند، من خیلی متاسفم برای بعضی ها، دور از جون شما، الاغ میان الاغ میرن. اینجا در بازه و چون در این محیط کسی قرار گرفت نمی شه حرفی زد و حرف مشکله. اگر می تونید برید سر کارش، سر مسئولیتش میخواهی کاری کنی برو اونجا، دیشب کسانی که با اون بنده خدا (محسن رضایی ) اون کار رو کردند و فحش دادند و اهانت کردند، گفتم به حسین (سازور) بیاد بخونه تا من برم جلو در ببینم که کدوم کره خری بوده؟!! اینجا دستگاه خداست هر کی بیاد مهمونه ، اونم تو مسجد ارک که تمام چشم ها و حرکات دنبال میشه .کسانی که آلوده شدن در ماه رمضان هم به گناهشون ادامه می دن، کسانی که این کارو کردند از ما نیستند.»

اینجا مسجد ارگ است بلندگوی فحاشی به انسان ها،اینجا چند شب در میان  پامنبری ها کره خر می شوند(ما هم خندیدیم) و البته به دیگران نیز فحش هایی مانند حرام زاده ،ابوبکر، عمر، عثمان، پ.ف.ی.و.س، بی پدر مادر، شمر، خولی و ... می دهند. (هیچ مسلمانی نمی تواند بخندد)

  چرخه روزگار به سرعت می چرخد، روزی رقبا و منتقدین احمدی نژاد با تازیانه زبان بی لجام مداحان نواخته می شدند و امروز وی  مشایی، هدف این حملات هستند.

بازگشت به سنت ها و جای دادن مداحان در مرتبه خود و نه در حد مرجع تقلید، تحلیلگر سیاسی و گروه های فشار، تنها راه باقی مانده برای حراست از فرهنگ آئینی است که متاسفانه هیچ مرجعی پیگیر این قضیه نمی باشد، و بیم از این می رود که جایگاه و مرتبت اسلام و حقایق آن که در دل کربلا و امام حسین (ع) نهفته است به دست این افراد که خود را تابلو دین می دانند بیش از پیش در دل مردم نزول یابد.

این سخنان رهبری است در سال 1390 که می دانم که حاج منصور ها می دانند ولی حب و بغض های شخصی شان به آن ها اجازه فهم نمی دهد.

«من با این که در منبرهاى مداحى، هى تعرض به این، بدگوئى به آن بشود، موافق نیستم  و اینها را دوست نمیدارم»

و البته خلاصه ای از اظهارات شاذ آقای ارضی را اینجا ببینید:

زمستان سال 81 را به خاطر داریم که در روز عرفه کف خیابان سعدی همه مردم این فریاد را که از حسینیه صنف لباس‌فروشان بلند شده بود شنیدند: «من یه دعا می‌کنم شما بگید آمین! خدایا نسل هاشمی رو از روی زمین بکن!» و آن پامنبری‌های بابصیرت! منصور ارضی فریاد کشیدند: «آمین» و البته دعای عرفه‌ی سال 82 را نیز خوب به خاطر داریم که باز هم در نیمه‌های دعا، جایی که اشک و آه همه بلند شده است و اندک معنویتی برای مخاطبین -البته به سبب نورانیت دعا- حاصل شده بود، باز هم فریاد زدید: «این زنازاده [هاشم آغاجری] اگر از زندان آزاد شود، خودم می‌کشمش!» و باز هم هلهله بود که از آن پامنبری‌های ذوب در حاجی! برمی‌خاست، لابد به خاطر شجاعت و غیرت پیر و مرادشان که شمایید.

و در همه‌ی این سال‌ها یک نفر مرد پیدا نشد که دست آقای ارضی را بگیرد و بگوید: «مرد مؤمن! تو که مثلاً پیرغلام اهل بیت هستی این طرز حرف زدن را از کجای سیره‌ی معصومین (علیهم السلام) درآورده‌ای؟» و اگر هم پیدا شده باشد و تو گوش نکرده‌ باشی، یک نفر پیدا نشد که گوش تو را بگیرد و بگوید: «دیگر از این غلط‌ها بالای منبر نگویی‌ها» و اگر گفته باشد و تو گوش نکرده باشی، یک نفر پیدا نشد که یقه‌ی تو را بگیرد و به جرم تهمت و فحاشی و قذف (نسبت زنا دادن) و جریحه‌دار کردن افکار عمومی تو را به دادگاه بکشاند.

نمی‌دانم پیر و فرتوت شده‌اید یا ثروتمند و پولدار؟ چه این که سال 82 خودتان می‌خواستید آغاجری را بکشید ولی الان برای کشتن مشایی پول خرج می‌کنید و با عبای روحانیت بر پله‌ی دوم منبر رسول الله فتوا می‌دهید که: «هر کس این یهودی زنازاده [مشایی] را بکشد، من پولش را می‌دهم».

آقای ارضی سال 84 را حتماً به خاطر دارید؟ زمانی که آیت الله مکارم شیرازی در تلویزیون از مداحان خواست که مردم را تشویق به لخت شدن نکنند، یادتان هست چه حرف‌هایی در مسجد ارک به این مرجع تقلید گفتید؟ یادتان هست که رهبری شما را مجبور به عذرخواهی از ایشان کرد؟

سخنان ارضی بعد از سخنان صریح آیت الله مکارم شیرازی مبنی بر اشکال داشتن لخت شدن و توصیه به مسئولین برای جلوگیری از این امر: « بعضی افراد در این یکی دو روزه حرفهایی زدند که ما پیگیر شدیم و ثابت شد که این مسئولی که آن بخشنامه را تنظیم کرده اصلا حوزه نرفته است و نتیجه این می شود که به امام حسین (ع) و نوکر و دستگاه امام حسین(ع) اهانت می شود. این افراد دلهایشان برگشته و به این نکته که دین خدا بر همین عزاداریها پاربرجاست توجه ندارند!!!»

قبول دارم که اصولاً بعد از چهل سالگی اصلاح یک انسان کار بسیار دشواری است و من هم چنین توقعی از شما ندارم. اما ای کاش کسی روی این کره‌ی خاکی وجود داشت که شما از او حساب ببرید و سر تعظیم به گفته‌ی او فرود آورید تا ادب و آداب مداحی و بالای منبر رفتن را به شما یاد می‌داد و اگر ادب یاد نمی‌گرفتید دست کم کاش یک نفر بود شما را ادب می‌کرد.

آن وقت من و دوستانم همان جور که برای تهیه وثیقه جهت آزادی احمد شریعت پول جمع کردیم، برای این کار هم پول جمع می کردیم و پولش را می‌دادیم، هر چقدر که می‌خواهد باشد...

 

آقای ارضی فراموش نکنید که همین حالا هم با قرار وثیقه آزاد هستید که اینگونه به هتاکی هایتان ادامه می دهید...

/ 25 نظر / 164 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مجید

سلام قلب واقعیت یا سانسور مسئله این است !!! عنوان مطلب جدبد وبلاگ "همسازی " در خصوص قضیه اشغال سفارت انگلیس و نظر رهبری منتظر نتیجه گیری شما هستیم

پرچم

سلام با وبلاگ " پرچم" اینک در خدمت شما هستم در ضمن شما لینک شدید در صورت تمایل مرا نیز لینک کنید زنده باد احمدی و رهبری

با" اجلاس عدم تعهد، فصلی نو در نمایش کارآمدی دیپلماسی عزت آفرین دولت اسلامی" بروز هستم http://www.3tir84.ir نظر فراموش نشه

عباس رنجبر

سلام بنده مفتخرم به این که در مجالس ذکر اهل بیت علیهم السلام با نوکری حاج آقا منصور عرشی شرکت میکنم چند نکته از دید حقیر: 1- به اعتقاد بنده برکت خون شهدا(نه کشته شدگان)ی مسجد ارک بود که زمینه ساز احیای گفتمان امام و انقلاب در قالب ریاست جمهوری دکتر احمدی نژاد شد و اگر کسی توفیق خدمت به دستگاه امام حسین ع را پیدا کرده منتی نباید باشد. (کما اینکه از طرف دکتر نیست) شما به خیال حمایت از دکتر دارید نیت خالصانه ایشان را زیر سوال می برید. 2- حمایت حاجی از قالیباف و رضایی تهمت است. نظر حاج آقا درمورد اینها مانند سابق است. اینکه حاجی در آخر مجالسش از شهرداری تشکر کند کاملا طبیعی است کمااینکه ایشان همیشه از نیروهای انتظامی و بچه های اطلاعات و هرکسی که در برپایی هیات کمک کرده باشد تشکر میکند. متاسفانه کلام شما مبنی بر "تجلیل های هرشبه از قالیباف!!" و "سخنرانی قالیباف در مجالس!!!" دروغ است. پناه بر خدا. 3- نسبت دادن این مطلب که مادحین اهل البیت ع به دنبال منافع دنیوی خود هستند ادعای سنگینی است که امیدوارم از روی اطلاع دقیق بیان کرده باشید. الله اعلم. انشاالله در پیشگاه ارباب دو عالم اباعبدالله الحسین

سرباز

سلام- منصور عرضی کاتولیک تر از پاپه! ایشون واوشون(سعید خطدادیان!) بزرگترین عوامل شلوغی و اختلافند مگه این سعید تو انتخابات و در آزادی برا دکتر نمیخوند؟؟؟؟؟؟؟؟ پس چی شد؟ هیاتم میترسیم با زن و بچه بریم یدفعه میبینی از آلت و ..... صحبت میکنن تو دستگاه سید الشهدا اینا آقا را رو هم آزار میدن مداح ها خداشون وامامشون پوله(البته اکثرشون که معروفند) خدا همه مارو عاقبت بخیر منه

سرباز

سلام- منصور عرضی کاتولیک تر از پاپه! ایشون واوشون(سعید خطدادیان!) بزرگترین عوامل شلوغی و اختلافند مگه این سعید تو انتخابات و در آزادی برا دکتر نمیخوند؟؟؟؟؟؟؟؟ پس چی شد؟ هیاتم میترسیم با زن و بچه بریم یدفعه میبینی از آلت و ..... صحبت میکنن تو دستگاه سید الشهدا اینا آقا را رو هم آزار میدن مداح ها خداشون وامامشون پوله(البته اکثرشون که معروفند) خدا همه مارو عاقبت بخیر منه

سرباز هوشیار

سلام- منصور عرضی کاتولیک تر از پاپه! ایشون واوشون(سعید خطدادیان!) بزرگترین عوامل شلوغی و اختلافند مگه این سعید تو انتخابات و در آزادی برا دکتر نمیخوند؟؟؟؟؟؟؟؟ پس چی شد؟ هیاتم میترسیم با زن و بچه بریم یدفعه میبینی از آلت و ..... صحبت میکنن تو دستگاه سید الشهدا اینا آقا را رو هم آزار میدن مداح ها خداشون وامامشون پوله(البته اکثرشون که معروفند) خدا همه مارو عاقبت بخیر منه

ایرانی

یه اینان میگند سگ که برای جیب و دکانشان عوعو می کنند.

خسته

حاج آقا منصور را فقط اربابش می شناسد و بس! پس بی معرفت از این بزرگوار بصیر مطلب نگذارید...

فدایی حاج منصور

شما از کی خط میگیری خدا میدونه حاج منصور دلش برا دین میسوزه بخاطر همینه که به کسایی که ادعای دیانت میکنند تعرض میکنه اینگونه افراد حقشان است زنده باد نفس حقت حاجی