متکی: در فتنه ۸۸ بهترین عملکرد را شهرداری تهران داشت!

با خواندن این خبر بسیار متعجب شدم! شکم در این بود که آقای متکی یا در آن ایام حتماً در سنگال یا کنیا به سر می بردند و یا شاید در حال ارسال محموله سلاح به جایی بوده اند که ندیده اند و یا حافظه سیاسی شان در پی قبیله گرایی مفرطی که دارند دچار اضمحلال گشته است.

آخر برایم عجیب بود که چگونه می توان این عملکرد توأم با سکوت و سخنان دو پهلو را عملکرد خوب دانست وقتی که از مقام معظم رهبری می شنویم: «نخبگان و خواص باید در فتنه، با بصیرت به روشنگری جامعه بپردازند... گاهی سکوت کردن، کنار کشیدن، حرف نزدن، خودش کمک به فتنه است. در فتنه همه بایستی روشنگری کنند.»

با این اوصاف بدان جهت درصدد برآمدم به یاد آقای متکی بیاورم که:

1- سرویس‌دهی یک‌سویه در کوران تبلیغات

در سالروز دوم خرداد سال88، جشن دوم خرداد که به صورت میتینگ انتخاباتی موسوی درآمده بود در ورزشگاه آزادی با حضور چهره‌های شاخص اصلاح‌طلب برگزار شد! که در آن فائزه‌هاشمی سخنرانی توهین‌آمیزی انجام داد. و جالب این جا بود که شهرداری تهران اتوبوس‌های رایگان برای حمل‌ونقل مدعوین اختصاص داده بود که جای بسی تعجب داشت.

با این حال در روزی که احمدی‌نژاد قرار بود در مصلی و در جمع مردم سخنرانی کند، مدیریت مترو به بهانه تعمیرات! دستور به عدم توقف در ایستگاه‌های شهید بهشتی و مصلی را می‌دهد!

از جمله اقدامات جالب دیگر شهرداری تهران نیز آذین‌بندی معابر تهران به پرچم‌ها و پلاکاردهای سبز به بهانه سالگرد عروج ملکوتی امام راحل (ره) بود جای بسی تعجب داشت.
2- همایش «سید سبز» پیش از انتخابات
در حالی که حامیان میرحسین برای تبلیغات از هیچ اقدام غیرعرفی فرو گذاری نمی کردند و خیابان های بالای شهر تهران هر شب تا صبح عرصه تاخت‌و تاز کارناوال های خیابانی آنها بود شهرداری منطقه 22 اقدام به برپایی همایشی تحت عنوان «سید سبز» ‌کرد.

3- گمانه زنی سردار از پیاده نظام فتنه در روز 25 خرداد
روزنامه اعتماد ملی در روز 28 خرداد نوشت: «قالیباف در گزارشی به مجلس از جمعیت حداقل سه میلیونی معترضان در 25 خرداد خبر داده است.» که این خبر سر و صداهای زیادی را به راه انداخت و موجب توهم بسیاری در رسانه های ضدانقلاب و اپوزوسیون شد.
4- در این منازعه هر دو طرف مقصرند!
پس از سخنان فصل الخطاب رهبری در مورد فتنه در نمازجمعه، درحالی که حجت بر همه تمام شده بود، قالیباف مواضعی دو پهلو اتخاذ کرد و براین تأکید نمود که در یک منازعه هر دو طرف مقصرند(!) و کاندیداهای معترض باید بدانند که با فشارهای غیر قانونی نمی‌توانند کار را پیش ببرند! و همچنین حوادث پس از انتخابات نتیجه افراطی گری عده ای دانست.
5- عدم حضور در مراسم تحلیف،‌ همگامی با هاشمی، آن هم به آن دلیل که فتنه را هنوز یک منازعه میدانست.

6- علاقه دو سویه قالیباف و منازعه‌گران!
با شروع تبلیغات ریاست جمهوری، شماری از مدیران قالیباف برای کمک به موسوی به ستادهای انتخاباتی او شتافتند. از جمله آنها محمدرضا واعظ مهدوی، معاون هماهنگی و برنامه‌ریزی شهرداری بود که در دوم اردیبهشت برای پیوستن به ستاد انتخاباتی موسوی به طور رسمی از سمتش استعفا داد. (خبرگزاری فارس02/02/1388) احمد دنیا مالی معاون فنی‌عمرانی قالیباف نیز از جمله حامیان میرحسین موسوی و فتنه‌گران بود. اما این همکاری به اینجا ختم نشد. اوج همکاری او با منازعه‌کنندگان به امضای بیانیه‌ای بر می‌گردد که در آن همراه با مدیران ارشد دولت اصلاحات، مدعی راهپیمایی های میلیونی و مسالمت‌آمیز سکوت، مهندسی انتخابات و... شده بود که هیچ گاه حاضر به تکذیب امضای خود نشد. (خبرگزاری فارس6/7/1388) دنیامالی سرانجام پس از حرمت شکنی‌های عاشورا و در تاریخ 8 دی 1388 از شهرداری رفت. موسوی لاری در تاریخ 3 آبان و در گفت‌وگو با ایلنا می‌گوید : «امثال قالیباف با جریان حاکم فعلی مشکلات جدی دارند و دلیل اینکه جریانی در اصولگرایی شکل گرفته که وضعیت موجود را نمی‌پسندد، نشان از تأثیر گذاری اندیشه اصلاح‌طلبی دارد!» حسین مرعشی هم در تاریخ 10 آذر و در مناظره با حبیبی از قالیباف در برابر احمدی‌نژاد حمایت می کند.
7- حوادث88 فتنه نیست! کدورت است!

و بدترین آن وقتی بود که از قول مقام معظم رهبری اظهار نمودند که «رهبری در بزنگاه سال۸۷ و ۸۸ با درایت خود باعث رفع "کدورت‌"ی که پیش آمده بود، شدند.» و این سخن درحالی بیان می شد که شخص مقام معظم رهبری برای اغتشاشات و حوادث بعد از انتخابات ۸۸ برای اولین بار واژه "فتنه" را به‌کار بردند و حالا از زبان شهردار می‌شنیدیم که این حوادث "کدورتی"بود که با تدبیر مقام معظم رهبری برطرف شد. 

 

با این اوصافی که بیان شد خدمت آقای متکی عرض می کنم که این عملکرد خوب بوده است؟ و اگر این خوب است عملکرد بد چه می تواند باشد؟

و اینکه چه خوب میشد به جای عینک قبیله گرایی که باعث شده چونان گذشته چشمتان بر حقایق بسته شود، عینک حق بینی و حداقل واقع گرایی میزدید، و مطمئنم که همین حالات و سطح فهم شما باعث شد که از وزارت کنار گذاشته شوید. چه بسا که اگر اینگونه نبودید الان در کابینه خدمت حضور داشتید...

/ 6 نظر / 26 بازدید
اسماعیل

نقطه ضعف متن شما نداشتن سند است. ارجاعاتی که دادید را لینک کنید بهتر است. شخصا به دنبال یکی از آن ها گشتم و پیدا نکردم

علی

اینا خودشون هم می دونم که حناشون پیش مردم رنگی نداره سعید خان چه خبر ؟ به ما سر نمی زنی از اشنایی مون تا امروز خیلی وقت گذشته توطئه این خناسان هر روز پیچیده تر میشه ادم دیگه گیج می شه اگه یاهو داشتی برام بفرست که بشه راحت صحبت کنیم چاکر دوست عزیز یک روز ولی اشنا سالها[لبخند]

سید

سلام سعید خان! خب هستین؟ ببخش آن شب مهمان داشتم نتونستم جواب اس ام اس هایتان را بدهم دوم اینکه چرا پست بالائی را رمز دار کردی؟ سوم اینکه اگه وقت کردی به این پست سر بزن: صریح ترین توهین به دومین مقام رسمی جمهوری اسلامی ایران!!! (http://seyedkamaltabatabai.blogfa.com/post-31.aspx)

1390

بعدازمدتی هم که وقت کردیم به وبتون یه سری بزنیم رمزدارشدید

هرصد سال یه بار اگه شد به وبتون یه سری بزنین