نوروز؛ رستاخیز جان بر عاشقان مبارک

این عیدی را از بنده بپذیرید: 

"نوروز رستاخیز خاک است و عید صیام، رستاخیز جان و انسان روح کبریایی است که در خاک فقر دمیده‌اند. با نوروز جسم جهان تازه می‌شود و با صوم، جهان جان، که انسان است.جسم و جان اگرچه تعارض ذاتی ندارد، اما در این جهان از هم انتزاع گرفته‌اند، چنانکه جمال و کمال نیز چنینند، نادر است آنکه زیبائی صورت با زیبائی سیرت جمع شود. آنجا که آن یکی هست، این یکی نیست. خاک محتاج زمستان است تا پذیرای بهار شود،‌ و جان محتاج صوم است تا روح به ابتذال ربیع واصل شود. تا خورشید عشق از افق جان طلوع کند، و نسیم لطف بورزد و درخت دل به شکوفه بنشیند، و این بهار درون است."

نویسنده اش را هم حتماَ می شناسید...سال گذشته سالی پر فراز و نشیب و پر از پیروزی ها برای جامعه ایران اسلامی در عرصه های علمی اقتصادی و سیاسی و اجتماعی بود.

دستاوردهای علمی بزرگی در اختیار مردم قرار گرفت که همه این ها ثمره تلاش نخبگان و حمایت و سعه صدر همه مردم عزیز ایران است که شیرینی آن هم بر کام همه ایرانیان و جهانیان مبارک باد.

نوروز یادآور بهار انسان است؛ امروز همه می‌دانند که انسان بالاترین مخلوق خداست و استعداد و شایستگی آن را دارد که جانشین خدا در زمین شود.

استعدادهای الهی انسان بسیار شگرف و نامحدود است؛ قدرت، عقل، حکمت، خلاقیت، علم، تدبیر و درایت، عشق و آرامش، سلامت و پرستش و عزت و کرامت از استعدادهایی است که به واسطه آنها انسان می‌تواند تجلی خداوند و ظرف معرفی او در این عالم بشود؛ انسان با شکوفایی این استعدادها می‌تواند آنقدر بزرگ شود که جانشین خداوند در زمین گردد.

بهار انسانیت در راه است و باید بیاید و روشن است که سعادت و کمال حقیقی رسیدن به مقام خلیفه‌اللهی و به نقطه‌ای است که انسان از همه ظرفیت و استعدادهای الهی خود بهره‌برداری کند.

و حال این سوال مطرح است که به راستی احسن الحال چیست و چه کسی از همة عقل، علم، حکمت، عشق، درایت، عدالت، هوشمندی، قدرت، خلاقیت و سلامت برخوردار است و در اوج پرستش قرار دارد؟ پاسخ روشن است؛ معلوم است که همه اینها فقط و فقط در انسان کامل مجتمع است.

انسان کامل نقطه اوج تجلی همه صفات و اسماء الهی و ظهور و بروز همه استعدادهای الهی انسان در عالم هستی است وهر کسی که می‌خواهد به قله کمال و سعادت برسد، راه، راهنما، قله، یاور و الگو اوست.

انسان استعداد و شایستگی آن را دارد که جانشین خدا بر روی زمین شود

نوروزی بر دل ما شیرینی دارد که احسن الحال بر دل نوروزی اش نشسته باشد

پس برای رسیدن به بهترین حال تلاش ها را مضاعف کنیم

در سالی که مولایم نامی این چنین بر آن گذاشته

«تولید ملى، حمایت از کار و سرمایه‌ى ایرانى» 

مواظب باشیم و نظارت را در این سال از اصول کارهای خود قرار دهیم، نظارتی بر دل خویش و بر اطرافیان خویش تا این فصل الخطاب امام خویش را که راه سعادت است ولایت پذیر باشیم با عمق جان...

این پیام نقطه ثقل امسال ماست,در همه نقاط زندگی الگوی خویش قرارش دهیم.


السلام علیک یا ربیع الانام و نضره الایام

تو بهترین حالی / چه خوش خوانده‌اند ترا که بهاری

تو بهترین حالی / رمز عبور لیله و راز طلوع نهاری

تو بهترین حالی / رویای منی، تو آرزوی جهانی

تو بهترین حالی / تو مبدأای، تو مقصدی، راهی

تو بهترین حالی / تو سرودی، زمزمه‌ای، فریادی

تو بهترین حالی / تو دانه‌ای، جوانه‌ای، درخت پاک حیاتی

تو بهترین حالی / هماره خرّم و سبز، گل همیشه بهاری

شوق دیدار روی تو / تفسیر عمر من است

سلام بر تو ای بهار مردمان / سلام بر تو ای خرّمی دوران

(شعری که توسط دکتر احمدی نژاد بمناسبت بهار و خطاب به یگانه هستی در پیام نوروزی قرائت گردید)

---------------------------------------------------------------------------------------------

برگرفته از سخنان دکتر احمدی نژاد در پیام نوروزی سال91


/ 4 نظر / 38 بازدید
هادی نیاکی

سلام به برادرم سعید و سلام به همه ی دوستان خوبم در همه جای ایران عزیز! و سلام به هر کسی که این دل واژه را میخواند. "ما دوستان دیروز، و خواهران و برادران امروز یکدیگر هستیم. باشد که الطاف الهی شامل حالمان شود تا بر یک رنگی و همدلیِ خویش بیفزاییم تا إن شاءالله توفیقات بیشتری نصیبمان گردد. به امید فردایی سبز سال نو مبارک!" [گل] برادر کوچکت هادی

احمد

سلام علیکم برادر عزیز عید شما مبارک و ان شاء الله سال خوبی داشته باشید

میری اقدم

سلام سال نو مبارک. انشالله سال جدید، سال ظهور و به تعبیری سال رسیدن ما به او که بهترین حال است باشد... اللهم عجل لولیک الفرج