رسوایی نمایندگان ملت در خانه ملت!!!

رخدادی که در چندین ماه افت و خیز های بسیاری را از سوی مجلسیان در پی داشت و در طی این مدت اهالی مجلس موج سواری های بسیاری را در طی آن و برای منافع سایسی خود علی الخصوص جمع آوری رأی برای انتخابات دوره نهم مجلس کردند. که وقت زیادی از مجلس در طی این مدت، صرفِ بود یا نبود طرح این سؤال به بیهودگی گذشت. البته سخن از بیهودگی به دلیل نوع سؤالاتی بود که جهت منافع نظام و مردم نبود. و این طرح سؤال به نظر مجلسیان مطرود، اعتبارنامه ای بود برای مجلس با عنوان مخالفان دولت(!) که در بعد از نتایج انتخابات معلوم گردید محاسباتشان اشتباه بوده و همین اعتبارنامه تبدیل شد به کابوس مجلسیان اقتدارگرا.

حال چنانچه بخواهیم به بررسی ابعاد این سوال بپردازیم می توان آن را از دو جهت بررسی کرد؛ یکی به صورت کلی که این اتفاق خوب و نشانی از مردم سالاری دینی وآزادی نمایندگان مردم داشت اما به صورت دقیق تر وجزئی تر اصل سوال از رییس جمهور که از جانب فرد منحرف و ناآگاهی مثل علی مطهری ( که به قول استاد علیرضا پناهیان از حداقل های درایت سیاسی برخوردار نیست ) پیگیری شد بر اساس کینه شخصی و باند بازی های سیاسی بود و احد الناسی نمی تواند در این تشکیک کند، علی مطهری (یا بهتر بگوییم همان پسر نوح) اولاً در حد و قواره این نیست که بخواهد در جایگاه سؤالاتی باشد که بعضاً ظاهر دفاع  از ولایت را دارند، چراکه مطهری خود فردی است که به زور قائل بر ولایت فقیه حداقلی آن هم در حد حکم حکومتی است!!! و ثانیاً بسیاری از سوال های علی مطهری سوال هایی بود که بارها به آنها جواب داده شده و روشن و واضح بود.

به عنوان مثال بحث مترو برای مردم روشن است چراکه دولت به قدر کافی به مترو کمک کرده - مترو وشهرداری با آنها پولها چه کردند- باید جواب بدهند...

 و نکته دیگر اینکه نمی دانم چه ارگان و یا جایگاهی وجود دارد تا بتوان سؤالات مردم را از آن به گوش امثالهم مطهری ها و باهنر ها رساند!!! چراکه پر واضح است که آقای مطهری همواره اهل جوالدوز زدن به دیگران اند ولی به اقداماتِ خود نمایندگان که در طی این 4سال بی قانونی و حرمت شکنی های بسیاری کرده اند کاری ندارد، اقداماتی مثل وقف دانشگاه آزاد که خود مطهری هم حامی آن بوده است و یا شمول قانون خدمات کشوری(در مورد بازنشسته ها) را پس از تایید شورای نگهبان، دوباره تغییر دادند و دیوان محاسبات و مجلس و چند سازمان دیگر را از آن مستثنی کردند و یا مباحث مربوط به ایران خودرو و غیره.

و آری چنانچه بخواهیم وارد خود بحث مجلس و بی قانونی های این نمایندگان قانون بپردازیم باید سؤالات بسیاری پرسید. باید پرسید، چه کسی قانون خدمات کشوری را تغییر داد که دیوان محاسبات و مجلس و برخی دستگاه‌های دیگر را از شمول آن خارج کرد؟ آیا می‌شود با قانون عادی، قانون اساسی را دور زد؟ نمی‌شود مصوبات دولت را یک‌طرفه لغو کرد. می‌شود با فشار دادن یک دکمه، فوق لیسانس شد؟ آیین‌نامه داخلی مجلس برای اداره داخلی مجلس است، می‌شود در این آیین‌نامه برای سایر قوا تعیین تکلیف کرد؟

 اما از این طرف یعنی پاسخ های احمدی نژاد هم دو حالت داشت: اول اینکه احمدی نژاد به حالتی عصبانی به سوالات جواب میداد و این ناشی از رفتار بدهکارانه مجلس و سیاه نمایی مطلق دولت توسط مجلس بود و دوم گونه ای بود که رئیس دولت انتخاب کرد و به کنترل اوضاع جامعه پرداخت که در باب اصل پاسخ ها اکثر پاسخ های رییس جمهور کامل بود و باقی نیز به خاطر چالشی بودن مباحث به گونه ای جالب و زیرکانه که فشار روانی بالایی را بر سؤال  کنندگان وارد کرد، ارائه شد.

اما در کل سخنان دکتر احمدی نژاد را باید قاطع و روشن و بدون رو در بایستی نامید. مجلس و رییس مجلس باید حداقل یک سوزن به خود بزند بعد جوالدوز به دیگران، و اینکه در آخر سال این اولویت نبود و مجلس باید بودجه 91 را تصویب میکرد که نکرد و گذشت...

این واضح است که یکی از وظایف مجلس نظارت بر حسن اجرای وظایف قوه مجریه می باشد، حال سؤال این جاست کدام یک از این سؤال ها را می توان در این جایگاه قرار داد؟ سؤالات مطرح شده از سوی مجلس همواره سؤالات حزبی و گروهی و سؤالاتی پیرامون اعتقادات شخصی و سلیقه ای بود گاهاً، که ریشه ی نظارت عملکردی نداشت و این بزرگترین و فاحش ترین بی قانونی خود مجلسی ها طی ایراد سؤال از رئیس جمهور بود. و در واقع عمدتاً این سؤالات مربوط به تطابق با وظایف رئیس جمهور نبود.

و پر واضح است نمایندگان مجلسی که همواره کیف های انگلیسی به دست وارد مجلس می شدند باید هم اینگونه از روی حماقت بااین مدل سؤال ها اعتبار مجلس را زیر سؤال ببرند ولی باید کم کم بفهمند که باید ترسید از رویگردانی مردم از آنها، 70درصدشان از گردونه مجلس توسط همین مردم کنار زده می شوند بخاطر عملکرد ضعیفشان و تقابلشان با دولت به جای تعامل، و جالب است باز هم به فهم نمی آیند.

وقتی نمایندگان قانون انتخابات را چند بار به نفع خودشان تغییر می دهند و حداقل 50 ،60 نفر بدون مدرک فوق لیسانس در انتخابات شرکت می کنند باید همواره منتظر این اتفاقات و تغییرات از سوی مردم و این حرف ها از سوی رئیس دولت و منتخب مردم هم بود.

برخی نمایندگان مجلس پس از سخنان رییس جمهور اعلام کردند که احمدی نژاد چرا شوخی میکند؟ مجلس جای شوخی نیست! حال جای سؤال از این قبیل نمایندگان مجلس است: روزی که علی مطهری به همکارش در مجلس فحش ... داد کجا بودید؟؟؟ آیا مجلس جای فحش ... هست ولی جای شوخی نیست؟؟؟

آقای لاریجانی که همواره در مجلس شوخی میکند. آقای خوش دل هم که شعر میخواند . الان که احمدی نژادشوخی کرد شوخی حرام شد؟؟؟

در همین مجلس، دولت به تخلف یک میلیاردی در زمان انتخابات متهم شد و رئیس دیوان محاسبات عزیز(!) هم در عین عدالت گریزی و دوری از اخلاق سیاسی در روزی که تبلیغات انتخاباتی ممنوع بود اعلام کرد که احمدی نژاد دروغگوست و یک میلیارد تومان تخلف کرده است و بعد که سندی یافت نشد و معلوم شد که این سخن شایعه سازی مجلسیان بوده است و این‌چنین نبوده است و گزارش اصل نود آمد که بررسی ها صداقت دولت را اثبات نمود. ولی مجلس که این سخن را ایجاد کرده بود حتی حاظر نشد گزارش به دست آمده که توسط خود مجلسیان ارائه شده بود را در صحن مجلس قرائت کند و اعلام کند که این سخن بی اعتبار بوده است!

این کدام مجلس است که نمایندگان سخن جنگ با دولت و نابودی همه دولتیان را در آن به زبان می آورند؟ 

ایین چه مجلسی است که خیلی راحت در آن به دولت گیر داده می شود، اتهامات بدون سند و مدرک زده می شود و طرح سؤال می گردد، ولی در عین حال به ارگان های دیگر سری زده نمی شود؟

 چرا به هیمن شهرداری تهران که به یک باتلاق هزینه تبدیل گشته است سری زده نمی شود تا حداقل نظارتی گردد بر این اعتبارات و بودجه های هنگفت دریافتی؟ البته صد در صد تا وقتی که آقای قالیباف مجتمع مسکونی تفریحی برای نمایندگان مجلس می سازد با هزینه های میلیاردی و بدون ردیف، نباید هم انتظار نظارت بر این دستگاه ها وجود داشته باشد.

تا وقتی که رئیس دانشگاه آزاد در مجلس کرسی داشته باشد و هفته ای یک بار میهمان درخواست های غیر قانونی مجلسیان باشد نباید هم انتظار داشت جلوی وقف 250هزار میلیلرد تومانی دانشگاه آزاد گرفته شود و صدها مورد دیگر که قبلا بار ها فریاد زده ایم که بگوییم این مجلس عصاره ی ملت و رأس امور نیست با این وضعیت، بدین معنا که نتوانسته است ظرفیت خود را پر کند و این مجلسیان ظرفیت ایین جایگاه را ندارند.

در آخرمی گویم که یک مسئله برایم شفاف شد و آن همین بحث آقای احمدی نژاد بود که در نقاط مختلف دنیا یک موقع نظام ارباب و رعیتی بود و حجم عظیمی از رعیت ها برای یک ارباب کار می کردند و جوابگوی یک ارباب بودند ولی الان برعکس شده و در ایران یک رعیت وجود دارد به نام دولت و بقیه شده اند ارباب که ...

همیشه از خود بپرسیم کدام مجلس می تواند در رأس امور باشد؟

 

/ 7 نظر / 33 بازدید
مبارز3

اين رسانه‌هاى الكترونيكى و اينترنتى متأسفانه موجب شده است كه افراد بى‌محابا عليه يكديگر حرف بزنند، بد بگويند. بايد از طرف مسئولين كشور براى اين هم يك جورى تدبير بشود. ولى عمده اين است كه خود ما مردم، خودمان را مقيد كنيم به اخلاق اسلامى؛ خودمان را مقيد كنيم به قانون. حالا اين حرف من بهانه‌اى نشود براى اينكه يك عده‌اى بروند جوانهاى انقلابى را به عنوان جوانهاى تند، مورد ملامت و شماتت قرار بدهند؛ نه، من همه‌ى جوانهاى غيور كشور را، جوانهاى مؤمنِ انقلابى كشور را فرزندان خودم ميدانم و پشت سر آنها قرار ميگيرم؛ من از جوانان انقلابى و مؤمن و غيور حمايت ميكنم؛ منتها همه را توصيه ميكنم به اين كه در رفتار خود، با اخلاق اسلامى رفتار كنند؛ قانون را مراعات كنند. همه بايد قانون را مراعات كنند. تجسم انقلاب در قانون جمهورى اسلامى است. مقام معظم رهبری-حرم رضوی-فروردین 91

مبارز3

مسئولان كشور هم همين جور. هم دولت حريم مجلس را حفظ كند، هم مجلس حريم دولت و رئيس جمهور را حفظ كند؛ با هم باشند، در كنار هم باشند. اين معنايش اين نيست كه همه يك جور فكر كنند؛ معنايش اين است كه اگر دو جور فكر ميكنند، دست‌به‌گريبان نشوند. هر گونه مخالفت ما با يكديگر، هر گونه دعوا و نزاع ما با يكديگر، دشمنان را اميدوار ميكند، خوشحال ميكند.

مبارز3

بنده فکر می کنم که هر دو طرف اشکال داشتند، لحن حرف زدن آقای احمدی نژاد دور از ادب بود! قرار نیست چون لاریجالنی و مطهری و امثالهم در مجلس فحش داده اند و شوخی کرده اند رئیس جمهور هم همه را به سخره بگیرد شما می گویید(مثل خود دکتر) که پاسخ ها کامل بود، ولی ما که کامل بودن را احساس نکردیدم! بنده با حرکت موافق نبودم، اما در هر حال برخی از سوالات، سوال بنده و خیلی های دیگه بود، به قول خودتون رئیس جمهور فقط زیرکانه و دو پهلو جواب داد...وقتی جواب م یداد تا آخرش خوشحال بودم که خوب بدون تهمتی و دعوا و ...دارن حرف می زنن، اما آقای دکتر آخر کار زهرشو خوب ریخت :(( با اون تیکه ای که آخر کار پروند، نشون داد که خیلی هم برخلاف چهره آرامش،‌آرام نبود و جوابشونو داد و سری از مجلس خارج شد! ببینید حرفهای بنده را به پای دفاع از مجلس نگذارید که ما دل خوشی از آقای لاریجانی و مطهری هم نداریم، اما از رئیس جمهور مکتبی بعید می دانیستیم که اینطور حرف بزنه!

مبارز3

با سلام و عرض تبریک سال نو آقای احمدی نژاد حق ندارند، که رفتارهای مشکوک داشته باشن و به دیگران حق مشکوک شدن را ندهند! مثلا در قضیه آقای متکی ویا در قضیه خانه نشینی، خوب اگ رایشان می فرمایند : " احمدی نژاد و خانه نشینی و ..."، خوب اگر واقعا اینطور بوده، چرا زودتر از این ها این ابهام را رفع نکردند تا کار به صحن مجلس کشیده شود؟! درست که ایشان در زمان مناظره های انتخابات تاکید کردند که وقت نداردند تا جواب تهمت ها را بدهند، خدا قوت بهشان بدهد ، کار خیلی خوبی است، اما نه دیگر در جایی که حسن ظن مردم از بین دارد می رود! اینجا باید جواب داد، قبل از آنکه امثال مطهری که صلاحیت آنچنانی برای طرح این سوال ندارند بخواهند در صحن مجلس سوال کنند! یا قضیه آقای متکی، خوب شما که فرمودید ایشان قبل از رفتن عزل شده بودند خوب می فرمودید ایشان چطور و با کدام نامه و کدام هماهنگی به عنوان وزیر ایران سفر خارجی رفته اند؟! بالاخره بدون نامه و بدون هماهنگی که نمی شود؟! حالا حرف بسیار است و درد هم بسیار... اما خوب بهتر است تذکرات رهبری عزیز را در رعایت حرمت دو طرفه(مجلس و دولت) رعایت کنند

مبارز3

راستی یک سوال دیگه البته ببخشید ها اینقد صفحه نظراتتون رو سیاه م یکنم. بالاخره سوال دارم و خوب شما رو پیدا کردم و امیدوارم جواب دید ه رچند تا حالا جوابی دریافت نکردم سوالم محتوای این مطلبه: "لجبازی های چالش برانگیز یک رئیس جمهور" http://kaf-alef.persianblog.ir/post/111/ که مربوط به مطالبی که تو نظرات قبلی هم گفتم می شه فقط فراموش نکنید بنده واقعا سوال دارم! و از طرف اطرافیانم متهم هستم به حمایت از احمدی نژادی که در سال 84 و 88 ازش حمایت کردم!

وبلاگ نویسان ارزشی حامی دکترمطهری

سلام متن سراسر توهين شمارو بررسي شدشما از حداقل سواط(بخوانيد سواد) سياسي برخوردار نيستيد يك نماينده مجلس بجاي آنكه دست آموز دولت و غلام حلق به گوش باشد بايد مستقل بوده تا بتواند در تصميمات ومصوبات رعايت انصاف را به خرج دهد حال شما آقاي مطهري را در چه چشم اندازي ديده ايد كه اينطور هتك حرمت مي كنيد دوست وبلاگ نويس قدري از راه انصاف وارد شويد آيا اين مجلسي هست كه مدرس در آن حضور داشت ورضاخان را بركنار كردزنده باد مدرس وپيروان او

وبلاگ نویسان ارزشی حامی دکترمطهری

سلام متن سراسر توهين شمارو بررسي شدشما از حداقل سواط(بخوانيد سواد) سياسي برخوردار نيستيد يك نماينده مجلس بجاي آنكه دست آموز دولت و غلام حلق به گوش باشد بايد مستقل بوده تا بتواند در تصميمات ومصوبات رعايت انصاف را به خرج دهد حال شما آقاي مطهري را در چه چشم اندازي ديده ايد كه اينطور هتك حرمت مي كنيد دوست وبلاگ نويس قدري از راه انصاف وارد شويد آيا اين مجلسي هست كه مدرس در آن حضور داشت ورضاخان را بركنار كردزنده باد مدرس وپيروان او