خاطره 24 خرداد: مسئولان بفهمند شهدای ما را برق نگرفته بود!

خواستم یک خاطره از سفر اخیرم به اصفهان بنویسم براتون. پنجشنبه 24 خرداد بود که مراسم تشییع پیکر چند شهید توی میدان فیض اصفهان با حضور جمعیت انبوهی از مردم برگزار شد. جای همه خالی خدارو شکر مثل همیشه از صفای معنوی بالایی برخوردار بود مراسم.

اما نکته جالب جایی بود که مراسم به صورت ناخودآگاه و خودجوش تبدیل به راهپیمایی و بحث آزاد در خصوص مذاکرات هسته ای شد و شعارهای بسیاری در خصوص مذاکرات ذلت بار و عزتی که شهیدان به ما داده بودند در ادامه مراسم از زبان مردم اصفهان فریاد زده شد ... در این حال چند تا از مسیولان (یا مسئول نما = افرادی که مسئول نیستند و فقط ادای مسئولارو در میارن)  برگزاری مراسم تشییع شهدا که ریش های بلند و منظمی داشتند با هیکل های درشت و لباس های جالب که هر جایی دیده نمیشه، بر سر مردم فریاد میزدند "شهدا رو سیاسی نکنید!"

در این بین بود که یک نفر از بین جمع فریاد زد؛ "مگر این شهدا رو برق گرفته بوده که میگید شهدارو سیاسی نکنید!" و از اونجا شور تازه ای در دل مردم ایجاد شد و حتی همان هایی هم که در شعار دادن هایشان تعارف داشتند، با اشتیاق و انگیزه بیشتری با سایرین همراه شدند تا شاید مسئولان یا مسئول نما ها بفهمند شهدای ما را برق نگرفته بود؛ شهدای ما برای عزت رفتند و خون دادند ... یادمه جایی میخوندم اگر تعداد شهدارو تقسیم بر تعداد صندلی مسئولین نظام کنند، به ازای هر صندلی هر مدیر و مسئول 79 شهید داده ایم... کاش مسئولین قدر صندلی هاشون که با خون پابر جا مانده اند بیشتر میدانستند...

شادی شهدایی که همیشه در کنار ما حضور دارند صلوات... اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

/ 0 نظر / 127 بازدید