خطاب به سایتهای تزویری در مورد جواب رئیس جهور

سلام دوستان

این مطلب را خطاب به آن دسته از افرادی م ینویسم که مسحور دروغ پردازی های رسانه ای تزویری (و البته متصل به اصحاب قدرت و ثروت) شده اند و از یاد برده اند که خدا نعمت های بزرگی چون عقل و قدرت تفکر و بررسی به انسان ها داده تا بیندیشند و تحلیل کنند و از وجدان خود استفاده نمایند تا رستگار شوند.

این مطلب راجع به سخنان قاطع ریاست محترم جمهور ی در مجلس شورای اسلامی است که متأسفانه مورد غضب رسانه ها قرار گرفت. و بیشتر بر میگردد به آقای شهردار (قالیباف) و آقایان نماینده مجلسی چون (مطهری) 

 خدمات مالی دولت به شهرداری ها و علی الخصوص شهرداری تهران(!) در سه سال گذشته:

در سه سال اخیر هشت هزار و 730 میلیارد تومان بابت عوارض از سوی دولت به شهرداری ها کمک شده است و سه هزار و 110 میلیارد تومان به مترو کلانشهرها کمک شده است.

شش میلیارد دلار فاینانس به کلانشهرها اختصاص داده شده که این رقم غیر از ارقام مربوط به شهر تهران است.

دولت در طول دولت های نهم و دهم، 11 هزار و 68 دستگاه اتوبوس با 82.5 درصد تخفیف در اختیار کلانشهرها گذاشته است و این در حالی است که در طول مدت مشابه در دولت های قبلی این رقم 2 هزار دستگاه بوده است با 65 درصد تخفیف.

در همین چند سال گذشته فقط برای کارهای عمرانی چهار هزار و 600 میلیارد تومان پول نقد به شهرداری تهران کمک شده است که یک هزار و 100 میلیارد تومان آن مربوط به مترو بوده است؛ این رقم 10.7 برابر کل کمک دولت های قبلی است.

 بیش از سه میلیارد دلار مجوز فاینانس داده شده است و یک میلیارد دیگر هم در حال نهایی شدن است که پنجاه درصد آن را دولت می دهد و تمام آن را نیز خود دولت تضمین می کند. 

علاوه بر اینها مجوز هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت فقط برای مترو از سوی دولت صادر شده است و 250 میلیارد تومان برای یارانه بلیت مترو اختصاص یافته است که حدود هشت برابر دولت های قبل است.

و اما شهرداری تهران با وجود این همه کمک مالی که دولت به آن کرده است و مخصوصاً بودجه های کلانی که به مترو اختصاص داده است (مترویی که به مدیریت محسن هاشمی و البته مورد نفوذ آقای قالیباف است.) حتی عوارض گمرک را که مصوب خود مجلس بود در سال 90 برگزار نکرد و دولت مجبور شد سرجمع 55 میلیارد تومان برای ترخیص واگن های مترو از گمرک اضافه بر سازمان پرداخت کند. 

 در طول دولت های نهم و دهم فقط به تهران چهار هزار و 250 دستگاه اتوبوس با 5/82 درصد تخفیف داده شده و علاوه بر آن، بارها و بارها بدهی های کلان شهرداری تهران به بانک ها به کمک دولت استمهال شده است .

همین الان دولت حدود 800 میلیارد تومان از بانک های داخلی برای متروی تهران فاینانس گردیده و طبق بند 22 بودجه امسال هم دو میلیارد دلار به متروی تهران اختصاص داده است. 

حال با وجود این همه کمک مالی دولت به شهرداری تهران باز هم درخواست بودجه شده است!!!

آن هم درحالی که در کشور هیچ گزارشی از نحوه ی خرج شدن این بودجه های اختصاص یافته وجود ندارد. 

و مجلس هم تا به حال مسئولیت نظارتی خود را بر شهرداری انجام نداده و حتی یک گزارش ساده نتوانسته است از شهرداری ها بگیرد.

با وجود این تخلف بزرگ که شهرداری تا به حال مرتکب شده، شهرداری باز هم خواهان بودجه مضاف بر رقم مصوب مجلس بوده که مجلس هم به همت مطهری و توکلی از دولت برای شهرداری درخواست بودجه کرد!

 در حالی که رئیس بانک مرکزی اعلام کرده بود در اواخر سال 90 حساب ذخیره ارزی صفر شده است و رئیس بانک مرکزی گزارش صفر بودن صندوق ذخیره ارزی را هم به مجلس تشخیص مصلحت ارجاع دادند که دبیر مجمع نیز اعلام کرده پولی وجود ندارد و قضیه را فیصله دادند و حتی در گزارشی اعلام نمودند که کمک های قابل توجهی به کلانشهرها شده است که این نشان از دغدغه بالای دوللت است.

 بعد از آن قضیه؛ مجلس دوباره دستور داد با عنوان دیگری به شهرداری کمک گردد ولی ردیف بودجه را مشخص نکرد که از ردیف مالی کدام قسمت این بودجه به شهرداری اختصاص یابد!!!

 و اینجا بود که رئیس دولت در مجلس اعلام نمود که ردیف مشخص نشده بود و ما هم نمیدانستم از کجا برداریم و به شهرداری تقدیم کنیم و فرمودند: «یعنی ما برویم از محل پول بهداشت و درمان، معلمان، نظامیان، عمران و آبادی روستاها و شهرها برداریم، بدهیم، خب شما که قانون را نوشتید، مشخص می‌کردید از کدام ردیف بردار؛ به کدام ردیف اضافه کن.»

 و این تخلف مجلس بود که شورای نگهبان هم طبق اصل 75 قانون اساسی آن را تأییید کرد.

 اصل 75 را هم برایتان می گویم چیست:

 اصل 75 تنها اصلی است در قانون اساسی که می گوید مجلس اختیاری ندارد در این حوزه... در این قانون اینگونه آمده است که می‌گوید آن چیزی که بار مالی دارد و منبع تعیین نشده قابل طرح در مجلس نیست یعنی اصلا نمی‌تواند وارد شود و شورای نگهبان هم به صراحت گفته که این خلاف اصل ۷۵ است، پس دیگر قابل طرح نیست.

 حال با این اوصافی که اعلام شد خطاب به همه ی سایتهایی که حساب آخرت خود را نمیکنند و اینگونه راحت به دروغ پردازی و فحاشی نسبت به دولت می پردازند میگویم که اگر دین ندارید حداقل آزاده باشید.

 بااین کارهایتان که نتیجه ای جز ایجاد تشنج و التهاب در جامعه را ندارد صدای رهبر را هم در آوردید. کی شود که حد اقل اخلاق را مد نظرتان قرار دهید و رسالت اصلیتان یعنی صداقت را انجام دهید؟

 این را بخوایند:

 مقام معظم رهبری (حرم مطهر رضوی – اول فروردین 91) :

 «ابراز تأسف میکنم برای عملکرد رسانه های اینترنتی که بی‌محابا و اختلاف‌برانگیز رفتار می کنند. مسئولان به گونه‌ای این مسئله را تدبیر کنند.»

 حال اینگونه میگویم آدم نمی داند کسانی را که برای کوچک جلوه دادن کارهای بزرگ ،آسمان ریسمون می بافند و دلایل صد من یک غاز ردیف می کنند، چه باید بنامد ودلیل این کوری و کری را در کجا جستجو کند؟کینه ورزی ،سیاه بینی ،مطرح کردن خویش .....

 

شما بگویید...

/ 3 نظر / 31 بازدید
منتظرخورشید

خوب برادر من انتخابات ریاست جمهوری و تبلیغات آن خرج داره دیگه لابد انتظار داری خالیباف آخ ببخشید قالیباف از جیب مبارک و از تفریحات و بریزو بپاش های خانواده اش بزنه و خرج تبلیغات برای خودش بکنه خوب بیت المال مسلمینو برای همین چیزا گذاشتند دیگه قالیباف نگیره مردم مستضعف ایران بگیرند؟ حیوونی قالیباف نمیگی یک موقع به این حیوون زیاد گیر بدی رم میکنه؟

راه

همزمان با سالروز شهادت سید مرتضی آوینی نشستی با عنوان «تجلی شیدایی» با محوریت هنر در نگاه سید شهیدان اهل قلم روز یکشنبه 20 فروردین از ساعت17 در دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی آذربایجان‌شرقی برگزار خواهد شد. در این نشست دکتر احمدرضا بیضایی سخنرانی خواهند کرد. مکان: خیابان حافظ- نرسیده به چهارراه حافظ- کوچه‌ی شهید ابراهیم فاضلی- پلاک 26

علی اکبر محبوبی

باسلام خدمت شما برادر بصیر وانقلابی، جای بسی خوشحالی است که درفضای غبارگرفته حاصل از فتنه اقتدار گرایان(زر سالاران)امثال شما انسانهای پاک وبیدار دل در صدد رفع مظلومیت از تنها بازوی توانمند مقام عظمای ولایت هستید،با افتخار شما رالینک کردم،خوشحال میشوم که این حقیررانیز لینک کنید.