مناظره مطهری و زارعی به نفع دکتر احمدی نژاد

تب انتخابات ماه ها قبل از موعد آن بالا گرفته است و بر خلاف منویات حکیمانه مقام معظم رهبری همگی به آشوب افتاده اند. اصولگرایان پر تلاطم به دنبال یار کِشی و یار کُشی افتاده اند و اصلاح طلبان نیز به خیال اصولگرایان در توهم حضور اند. در این میان تنها گروهی که در رینگ نبردِ زود هنگام خود را مسکوت گذاشته و رأی استراحت را برگزیده و توان خود را برای فینال یک هفته آخر منتهی به انتخابات گذاشته است، احمدی نژاد و یارانش هستند.

همه ی رسانه ها نیز بر خلاف سخنان صریح رهبری تریبون خود را که قرار بود صادق باشد به کاندیداهای رنگارنگ کرایه دادند و صدا و سیما که چند صباحی است نیاز مُبرم به «مصدق»ی برای ملی شدن دارد نیز از همه پیشی گرفته است.

مناظره مطهری (پسر شخص دوم انقلاب به قو ل خودش!) و زارعی (فقط و فقط یک پایداری چی! و دیگر هیچ) نمونه جالبی از جدل های قبل انتخابات بود برای یار کِشی و یارکُشی که محاسن و مضراتی را به همراه داشت.

حُسن 1: در این مناظره مطهری ضربات سنگینی به جبهه پایداری وارد نمود و اساسی ترین آن متهم کردن پایداری ها به «نیت خوانی سخنان رهبری بر حسب سلایق شخصی» بود که با بالا گرفتن بحث نکات بسیاری از هویت آقای زارعی و پایداری مشخص گشت و جالب تر آنکه شخصی مثل مطهری که در انتخابات مجلس به خاطر «عدم التزام به ولایت فقیه» یک بار رد صلاحیت شده به آقای زارعی «پیشنهاد تبعیت از ولایت فقیه به دور از نیت خوانی و تفسیر به رأی را می دهد!» که در جای خود بسیار شکننده است در  حالی

حُسن 2: نظرسنجی انجام پذیرفته نشان از اقبال مردم از حضور رئیس جمهور برای سخنگویی در صحن علنی مجلس دارد. برخلاف تحلیل هایی که روزنامه های اصولگرا و اصلاح طلب به غلط بیان نمودند پیروز مناظره و نظرسنجی نه مطهری بود نه زارعی بلکه پیروز اصلی احمدی نژاد بود. چراکه طبق نتایج نظر سنجی حدود 86درصد مردم خواهان شنیدن پاسخ ها و سخنان رئیس جمهور منتخب خود در صحن مجلس هستند. و این نشان از مطالبه گری مردم بر خواسته بر حق خود مبنی بر دانستن و افشا شدن قضایای اخیر است، چرا که مدت هاست منتظر اند بشنوند ابهاماتی را که در ذهن دارند و افشاگری هایی که نخ آغازینش را در مناظره های سال 88 دیده اند.

در این چند ساله بر حسب مصلحت و یا فشار برخی اصحاب قدرت و ثروت سخن ها در دل ها مانده اند، مرحوم کُردان (کسی که به قول دوست و دشمن معروف به «جعبه سیاه نظام» بود) دِق مرگ نگفتن هایش شد و اینک مردم خواهان شنیدن سخن، فقط و فقط از زبان یک نفر هستند. مردم فقط به شنیدن سخنان یک نفر اعتماد دارند و دلسوزانه می خواهند بدانند. مردم این ماه ها و این سال ها سخنان زیادی از اغیار شنیده اند ولیک منتظر سخن منتخب خویش اند تا لبیک گوی دردهایش گردند.

درد مردم این روزها مشکلات اقتصادی «فقط» نیست، دردشان دیدن بی عدالتی هاست. دردشان ندانستن است و اینکه باور ندارند دشمن بتواند بدون در اختیار داشتن بازوی داخلی چنین ضربات محکمی بزند، مردم میخواهند بازوی داخلی را بشناسند. مردم می دانند که نظام و انقلابشان از جنسی است که دشمن خارجی یارای مقابله با آن را ندارد و فقط از داخل قابل شکست است.

احمدی نژاد باید بداند که دیگر هَرَجی بر خود ندارد که بخواهد مصلحت را پیش قدم بداند و نگوید، این بار نمایندگان ملت با ابزار قانون از او می خواهند که سخن بگوید و قفل مسکوت خویش را باز کند چراکه دانستن حق مردم است.

86درصد مردم به نفع احمدی نژاد رأی دادند و ایشان مجوز سخن گفتن را از ملت یافته است و تنها 14 درصد مردم نخواستند که احمدی نژاد «علنی» سخن بگوید.  و این 14 درصد همان هایی هستند که یا نمی دانند چه خبر است و یا از سخن گفتن احمدی نژاد هراس دارند.

دکتر احمدی نژاد دیگر بر خود تکلیفی مبنی بر مصلحت انگاری نباید داشته باشد چون مجلس او را وادار به سخن گفتن کرده است. ایشان باید بی پروا سخنان خود را بگویند چراکه همه مردم منتظر شنیدن صدای منتخبشان هستند. 
نباید مردم را نامحرم پنداشت 
به امید پیروزی حق بر باطل

/ 9 نظر / 96 بازدید
سمانه

سلام پاکترین دولت تا ریخ این کشور در طول 8 سال ریا سیت بر قوای اجرا یی ونحوه خرج پول و سرمایه کشور چرا از پاسخ گویی یک سوال کوچک یارانش را هراسان ساخته یک نگاهی هر کس به بغل دستی خود بکند به هم سایه بالایی پایینی و کناری و فقط بدون هیچ پیش داوری به خانه اقوام نزدیک خود بروید آنانی که میدانید فقط به فکر روز مرگی و زندگی شخصی شان هستند و اهل سیاست گروه انحرافی و فتنه و ذوب نیستند آن وقت وجدانی و بدون پیش داوری نه اینجا به من بلکه به خودتان نهیب بزنید که آیا آن روز گاری که دوره فلان آقا میگویید جنگ بود و تورم فلان درصدی احساس مردم بی پناه و عادی چگونه بود ؟ ویا امیدی که در دلها بود برای جوانان شان تا کجا بود . آن روز ها که به فرمایش آقایان ملت ایران روی قله و یا نزدیک قله ها هم نبودند را میگوییم . خواهرم به خودتان فقط نگاه نکنید شاید شما هم بخواهید تا آخرین نفس مبارزه کنید در راهآرمانهای بلند فلان آقا اما جایی برای مردم عادی با یک سن متوسط و تن رنجور عزیزی که بیمار است ودرد مند و ناتوان بگذارید جایی باشد که بتواند درد های بزرذگ خود را درمان کند و دارو داشته باشد و آرامش درون خانه اش آقایان ما فتح قله ه ا را به

سمانه

ادامه کامنت قبلی... ...آقایان ما فتح قله ه ا را به نام شما نوشتیم اقل کم سهم آرامش مان را نگیرید. بله مردم به دور از دعوای دولتی ها و مجلسی ها و حکومت میخواهد برای یک بار هم که شده حقیقت را بداند البته باید دید که حق گویی تا کجا قربانی مصلحت خواهد شد ؟ و آقایی که 7 سال به قول خودش در جیب هایش اسامبی ذرا نگه داشته و با مفت خوران و دزدان مدارا کرده به فریاد در گلو خفه شده مردم بی پناه و بی چاره نشان میدهد که فلش اصلی به کدام سمت است . ما خسته ایم . ما درد مندیم . ما دیگر کارد به استخوان رسیده ایم . به داد ما برسید و"

نسل سومی

نمیدونم چرا این اصلاحاتی ها توهم میزنند! دیدم تو سایتاها هم تیتر زده بودن 86 درصد به نظر مطهری رای دادن!! اتفاقا 86 درصد مردم خواستار این هستند که منتخبشان بیایید و پاسخی در خور دهد[لبخند]

سید

سلام سعید جان خسته نباشی

یه دانشجو از مرکز ایران ...

درد مردم این روزها مشکلات اقتصادی «فقط» نیست، دردشان دیدن بی عدالتی هاست اتفاقا با دوستان چند روز پیش صحبت میکردیم به اتفاق نظر به این رسیدیم که مردم تحمل فشار اقتصادی را دارند ولی در هیچ کجای دنیا نمی توانند بی عدالتی ها را تحمل کنند واین بی عدالتی ها حتما در کشور ما به قوه قضاییه مروط میشود.

جانباز از اصفهان

. با سلام بر شما دوست انقلابی و دیگر دوستان با مطلب هشدار دهنده: مرگ ستار بهشتی نباید رخ می داد و از حالا به بعد باید مجلس آژیر آماده باش خودش را به صدا در بیاورد به روز شده ام. دوستان حتما" مطلب هشدار دهنده را مطالعه نمایند. http://noore14d.blogsky.com

سحر 2

با سلام اخیراُ مخالفان دکتر مزورانه سعی میکنند از صبر و تحمل او هم برای بستن دهان او و کوییدنش استفاده کنند و اخطار که بیشتر سکوت کن, آستانه تحملت را تا حد بیشتر از یک ابر مرد بالا ببر و زبانت را نگهدار والا... مثل اینکه به بچه ای بگویند "تو پسر خوبی هستی. میدونی که اگه شیطونی بکنی لولو میاد میخوردت" مصاحبه زیر را بخوانید. http://leylan.blogfa.com/

وحید

نقش و جایگاه جمهوری اسلامی ایران در فلسطین از زبان نماینده جهاد اسلامی http://www.nasrtv.com/modules/video/singlefile.php?lid=7559