افاضات وزیر آموزش و پرورش سابق: دولت را سر جایش بنشانید!!!

در خبرها خواندم محمود فرشیدی (وزیر آموزش و پرورش سابق و کاندیدای انتخابات مجلس نهم در لیست جبهه متحد اصولگرایان) در نشست سراسری جبهه متحد اصولگرایان که در حسینیه الزهرای سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی  برگزار شده بود، نمکدان هایی را شکسته است. چنانچه گفته بود: مجلس نهم باید تمام تلاش خود را به کار گیرد تا جراحات هایی که از انتخابات گذشته به جا مانده است را برطرف کند البته باید به نقش ویژه مردم نیز اشاره کرد، مردم ما یکپارچه در خط ولایت قرار دارند اما باید توجه داشت که دشمنان بیکار ننشسته اند که در این راستا باید از فتنه گران و جریان انحرافی نامبرد، اینها به راحتی ایمان را تحریف می کنند.

و همچنین وی که سابق وزیر آموزش احمدی نژاد بوده اینگونه در مورد دولت خطابه کرده بود: مجلس کارآمد و قدرتمند می تواند سرکشی قوه مجریه را کنترل کند.

خواندن این سخنان برایم بسیار تأسفناک بود. چراکه فرشیدی را هیچوقت در چرخه ی سیاسی کشور فرد مفید و وزنه داری ندیده بودم، و تأسفم از این جهت بود که همه ی بادمجان دور قاب چین های سابق که احمدی نژاد طردشان کرده بود بخاطر بی لیاقتیشان، امروز آمده اند و می خواهند با توهین به دولتی که زنده کننده ی انقلاب خمینی بود؛ خود را مطرح نمایند و در حیات سیاسی به نان و نوایی برسند. آن هم افرادی چون فرشیدی با آن سابقه نیمچه سیاسی و اجرایی خراب.

در اینجا برایتان گوشه ای از سوابق فرشیدی را می آورم تا دهانی که سخن حق بیان می کند از دهانی که صرف یاوه گویی باز می شود مشخص گردد.

فرشیدی کیست؟

وزیر سابق دولت نهم که نتوانست جواب اعتماد ریاست جمهوری را بدهد و مجبور به کناره رفتن از مسئولیتش شد. کسی که در آن دوران احمدی نژاد برایش سنگ تمام گذاشت ولی او غالباً چه در کلام و چه در عمل قاصر بود. کسی که حتی نمی توان نام او را اخراجی گذاشت چراکه اندازه اش پایین تر از این حرف ها بود و کسی که فقط به سبب اصولگرا بودنش به دکتر معرفی گشته بود جهت وزارت.

او یک اصولگرای دو آتیشه بود که به نوعی در مدت زمان کم تصمیم گیری به رییس جمهور تحمیل گشت، چراکه شخصی که رییس جمهور برای این پست در نظر داشت آقای علی اکبر اشعری بود که رای اعتماد نتوانست بگیرد و فرشیدی به جای اشعری معرفی شد. و در نهایت هم محمود فرشیدی از جمع 248رأی مأخوذه، توانسته بود 136رأی موافق ، 91رأی مخالف و 21رأی ممتنع را از نمایندگان کسب کند. و با نمره ای ناپلئونی از این امتحان بیرون آید. وی کمترین آرا مجلس در دولت نهم نسیب اش شده بود.

کسی که از پر اشتباه ترین های دولت بود که چنانچه بخواهیم نمونه هایی را ذکر کنیم می توان به موارد زیر اشاره نمود:

1-      چهار میلیون مردودی در سال 85

2-       توهین به شأن پیامبر اکرم در آزمون ضمن خدمت معلمان در بهمن 85 و توهینی دگربار در آزمون استعدادهای درخشان استان مازندران.

3-       شانه خالی کردن از مسوولیت اجرایی و سپردن امور مهم به همفکران غیر متخصص.

4-       صرف بدون نتیجه 6هزار میلیارد تومان بودجه وزارتخانه.

5-       نا رضایتی معلمین که در تحصنها و درگیری های ماه آخر زمستان سال 85 و دو ماه آغازین سال 86 که منجر به بحرانی شدن اوضاع شد و تعدادی از معلمین طی ان تحصن ها و درگیری ها روانه زندان  شدند.

6-      عدم عمل به قول در خصوص استخدام معلمین حق التدریس.

7-       گزینش سلیقه ای معلمین و شبیه به استنطاق برای استخدام در آموزش و پرورش «با سوالاتی نظیر شما در دوره دانشجویی فعالیت سیاسی داشته اید، بنابراین در گزینش رد می شوید»

8-      ناهمانهگی مضاعف و نارضایتی هر روزه معلمان علی رغم دو برابر شدن بودجه آموزش و پرورش توسط دولت

9-      شدیدترین و بی‌سابقه‌ترین برخوردها با نهادهای صنفی معلمان همچون کانون صنفی معلمان و سازمان معلمان ایران به طوری که با صدها معلم برخورد شدید شد و عده زیادی هم به زندان رفتند و شأن معلم که بالاترین شأن است و جایگاه فرهنگی و اجتماعی بالایی دارد لکه دار شد.

10-  انتصاب های سلیقه ای و جناحی که بر خلاف قانون اساسی صورت می پذیرفت و موجبات استیضاح ایشان را فراهم نمود تا بتواند بار دیگر تنها با 130 رأی به پست خود بازگردد، البته آن هم با لابی توکلی و به نوعی پاچه خواری خود فرشیدی

11-  اختلاس های کلان در معاونت روابط عمومی ایشان با وجود حمایت ها شخصی فرشیدی از معاونش

در ضمن چند نقل ایشان را هم بخوانید:

در تحصن معلمین در حالی که دیده بود معلم ها را کتک زده بودند پس از حضور در جمع خبرنگاران در مصاحبه مطبوعاتی اسفند ماه 85 در حالی که ده ها پلیس ضد شورش درطبقه همکف وزارتخانه مستقر بودند دستگیری وکتک خوردن معلمان را تکذیب کرده بود.

و یا تجمع کنندگان مقابل مجلس شورای اسلامی را معلم نما نامیده بود.

و یا کارهای خود در طول یک سال را برابر 16 سال گذشته معرفی نموده بود.

خودش را موفق ترین وزیر نامیده بود و به خود نمره قبولی می داد. البته بماند که سخنان قصار او نه از باب اهمیت بلکه از جنبه طنز گاهاً تیتر مطبوعات می شد.

و یا در جایی معلمان معترض را آشوبگر، سکولار و بی دین خطاب می نمودند.

 

همچنین مضاف بر این عملکرد اجرایی ضعیف، احمدی نژاد هم که از کارهای سلیقه ای و قبیله ای و جناحی او چند باری شکایت کرده بود ولی آقای وزیر به خیال ماندگاری بر صندلی زیر بار نمی رفت. مثلاً در بعضی استان ها نمایندگان غیر اصولگرا را کنار می زدند و یا مورد استفاده قرار نمی دادند فقط بخاطر جناح بازی های کثیف سیاسی که همگی مخالف نظر دولت بود.

حال جالب است کسی که در اصطلاح عامیانه سرش به تنش نمی ارزد و برای خود ارزش سیاسی ندارد و به صرف رابطه و دوستی که با آقای توکلی (معلوم الحال) داشته است وارد مناسبات سیاسی گشته است می آید و اینگونه علیه دولتی که مورد تأیید رهبر و ملت است فحاشی می کند.

با این توضیح که معرّف فرشیدی به سمت وزارت آقای توکلی بودند که ناگفته نماند که پرونده آقای فرشیدی بسیار پاک تر از پرونده ی معرّف خود آقای توکلی می باشد. جهت شناخت آقای توکلی اینجا را بخوانید.

 

/ 5 نظر / 44 بازدید
م وحید

سلام کلیت متنتون قبول ،ولی دلیل اولتون یه کم غیر منطقی نیست؟مردود شدن چهار میلیون چه ربطی به بی کفایتی ایشون داره؟

من که با این متن کاملا موافقم چون که خودم از یه خانواده فرهنگی ام که دوره ایشونو درک کردم وازنظر پدر محترمم هم ایشون هیچ وقت لیاقت وزیری را نداشتن وحالا به نظر میرسه لیاقت نمایندگی هم ندارن. متاسفانه نمی دونم این آدما چه ویژگی در خودشون میبینن که کاندید میشن؟مدیریت خوب؟مردم راضی؟سابقه درخشان؟....

علی

سلام هر چی می کشیم از این توکلی نادون می کشیم، بند خدا خودش یه کارنامه درست حسابی نداره، یه دونه طرح داد در دوران خاتمی که اقتصاد مملکت رو به ورطه نابودی کشوند

محب ولایت

سلام علیکم[گل] اللهم صلی علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم[گل] [گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل] صداي عشق نميرد به زير گنبد گيتي[گل] هميشه زنده بود بانگ جاودان محمد [گل] [گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل]

مم

اگر ایشان هنوز وزیر بودند هم همین نظر را درباره ایشان داشتی؟دولتی که انقلاب را زنده کرد؟؟؟مگر انقلاب مرده بود؟؟گرانی و تورم پدر ملت را در آورده شما حرف از انقلاب می زنید؟؟کم نیستند وزرای خلع لباس شده دولت.جرمشان مخالفت با سلیقه های آقای رییس.بدبخت ملت.بدبخت من که زیر بار گرانی له شدم.بدبخت شما که تعصب بیجا کورتان کرده و شاید پول مفت...[عصبانی]