همه چیز درباره انتخابات امسال + رأی من...

1- در مورد ثبت نام مهندس مشایی و حضور دکتر احمدی نژاد: دکتر احمدی نژاد روز ثبت نام با حضور خود در وزارت کشور جلوی فتنه ای را گرفت. دکتر احمدی نژاد با این کار خود به همه مردم ایران نشان داد که تنها گزینه دولت و گفتمان، مهندس اسفندیار رحیم مشایی است تا پس از ثبت نام کاندیدای دیگر نتواند از این عنوان سوءاستفاده کند و خود را ماکت احمدی نژاد معرفی نماید که اگر این واقع نمی شد افراد زیادی بودند که بخواهند این عنوان را برای خود جعل نمایند و از توهم بیرون بیایند.

2- در مورد عدم احراز صلاحیت مهندس مشایی: با آمدن هاشمی و مشایی شور و هیجان بالایی در فضای عمومی کشور به پا شد و خواص نیز به جنب و جوش خاصی افتادند. نظام در مواجهه با آمدن این دو نفر تنها دو راهکار داشت و آن اینکه یا هر دو با هم بیایند و یا هر دو حذف شوند و گزینه ی دیگری برای نظام مقدور نبود. هاشمی در اذهان مردم رأس فتنه شناخته می شد و نمی توانست به تنهایی صلاحیتش احراز شود و مشایی رد گردد. هاشمی طی سالهای گذشته خوب توانست با بازی دادن بعضی افراد شاخص نظام در اذهان یک دشمن فرضی به نام جریان انحرافی را باز تولید کند تا جریان فتنه ای که خود سردمدار آن بود کم کم به محاق برود. هاشمی در زمین بازی خود همه را به انحا مختلف شرکت داد، از انقلابی های موسسه امام خمینی (ره) بگیر تا بی بی سی و ضد انقلاب! همگی در پازل هاشمی قرار گرفتند. بادکنک جریان موهوم انحرافی هر روز بزرگ و بزرگ تر شد. نظام هر دو گزینه را ردصلاحیت نمود تا شانس خود را در این مرحله امتحان کرده باشد.

3- حماسه ای که با شرایط فعلی اتفاق نخواهد افتاد: طبق نظرسنجی ها و حال و هوای کم تحرک و منفعل فعلی مردم در آستانه انتخابات، دوست و دشمن بر این مسئله واقف شده اند که نه تنها حماسه نخواهیم داشت بلکه مشارکت به حد خطرناکی پایین خواهد بود. پس از عدم احراز صلاحیت هاشمی، بازاریان تهران و به طبع آن بسیاری از اصناف در کلان شهرهای دیگر عدم مشارکت فعال خود را اعلام کردند. همچنین گروه های دیگری نیز که نام بردن آنها در اینجا ممکن نیست چنین نظری را اعلام داشتند، قسمتی از حامیان دولت نیز که گروه هایی در سطوح مختلف و با تحلیل های متفاوت هستند چنین نظری را پیدا کردند، هرچند این نظر خطاست. باقی گروه ها نیز "مشارکت غیر فعال" شعار آنها شد. با این توصیف اوضاع کشور در سطح خارجی بسیار خطرناک می شود چراکه نظام در این موقعیت منطقه ای و حوادث جهانی نیاز بالایی به مشارکت حداکثری مردم پای صندوق های رأی دارد، چراکه چنانچه یک درصد آمار مشارکت نسبت به مشارکت 85درصدی انتخابات سال 88 کم شود آثار سوء خود را خواهد گذاشت. استکبار امروز بر سر دروازه های کشور منتظر نتایج انتخابات نشسته تا ببیند مردم تا چه حد پای کار نظام اند و چنانچه مشارکت کم شود بدین معناست که مردم از آرمانهای نظام عقب نشینی کرده اند و این فاجعه است و دشمن را به هوس می اندازد. دلیل نام نهادن امسال تحت عنوان سال حماسه سیاسی نیز همین می باشد، مقام معظم رهبری درک خوبی از شرایط داشتند که چنین خواسته ای را از همه مسئولین و سپس از مردم بیان نمودند و پر واضح است که در ابتدای کار اجابت مسئولان لازمه ی خلق حماسه بود. بر مسئولان واجب بود که زمینه خلق حماسه را فراهم کنند ولی با حذف های سلیقه ای، این فرصت از مردمی که در اشتیاق خلق حماسه ای بزرگ بودند گرفته شد و زمینه خلق حماسه به محاق رفت.

4- برای آنهایی که منتظر حکم حکومتی بودند: حکم حکومتی در این دوره زمانی نیاز می شود که محرز شود با شرایط موجود حماسه ای اتفاق نمی افتد و همچنین زمانی که محرز شود آمدن هاشمی برابر رأی آوردن ایشان نیست. رأی آوردن هاشمی برابر نابود شدن همه چیز است و این خطر بزرگی است که کشور و آرمانهای نظام را تهدید می کند.

5- نظرسنجی های انتخاباتی چه می گویند؟ طبق نظرسنجی های قریب به اتفاق گروه های مختلف حتی مراکز رسمی کشور، حسن روحانی با اختلاف چشمگیری در صدر قرار دارد و همین برای نظام تبدیل به یک تهدید شده است. (روحانی28%، قالیباف 22%، ولایتی 16%، رضایی و جلیلی12% تا 18خرداد) نظام فکر نمی کرد که روحانی مورد اقبال قرار گیرد و با خیال حذف هاشمی بر این نظر بود که یکی از گزینه های خود که جلیلی یا قالیباف است رئیس جمهور می شوند ولی الان ورق برگشته و اضطراب نمودار شده است.

6- سایه دو تهدید بر سر نظام: تهدید اول همانگونه که گفتیم نداشتن حماسه و مشارکت بالا در عرصه انتخابات است و تهدید دوم رأی آوردن شخصی از تیم هاشمی زخم خورده! نظام بر این فکر بود که شاید حماسه نداشته باشیم ولی حداقل رئیس جمهور از اصولگرایان است و این واقعه را یک باخت و یک برد تلقی می کرد ولی امروز می بیند که دو باخت در انتظار اوست چراکه حماسه ای اتفاق نمی افتد و روحانی هم رئیس جمهور می شود.

7- تیتر ضد امنیتی فارس نیوز راجع ردصلاحیت کردن روحانی: نظام برای اینکه در هر دو عرصه نباخته باشد با انتشار خبری در فارس نیوز و مشرق نیوز و ... زیر میز بازی می زند. نظام بر این فکر است که با اوت شدن روحانی از صحنه شانس دوباره ای می یابد ولی از آنجایی که خلأ بزرگی اتفاق می افتد و مشارکت به نصف حالت فعلی کاهش می یابد مجبور به آوردن جایگزین است.

8- تمام این بازی، بازی هاشمی بود: هاشمی با ورود خود در عرصه انتخابات و رد صلاحیت شدن خویش ضربه بزرگی به احمدی نژاد و مشایی زد. چراکه اگر هاشمی نبود حق اعتراض قانونی برای دولت حاکم بود ولی با آمدن هاشمی دهان ها بسته شد. هاشمی در ادامه انتظار داشت احمدی نژاد عصبانی شود و زیر میز بازی بزند ولی احمدی نژاد با سعه صدر و سیاست خود این توطئه را شکست. در مرحله بعدی هاشمی خود نظام را وادار کرد زیر میز بازی بزند! هاشمی با آمدن و رد شدن خود راه را برای روحانی باز نمود و با حمایت خود از روحانی قسمتی از سبد رأی خود را به ایشان هدیه کرد. حال که روحانی رأی بالایی دارد نظام در آستانه شکست دوم تنها یک راه دارد که حداقل بر تعداد شکست های خود بکاهد.

9- راه حل موجود بر اساس شواهد فعلی: تیتر دیشب فارس و مشرق نشان از حذف روحانی دارد، این تحلیل به ذهن می آید که نظام در صدد بیرون کردن یار هاشمی و جایگزین کردن خود هاشمی است! چراکه با آمدن هاشمی آمار مشارکت بالاتر می رود و حداقل شکست مشارکت پایین خنثی می گردد. اما تهدید دوم که همان رأی آوردن هاشمی است بر جا می ماند. برای این تهدید نیز نظر به نظرسنجی هاست و از آنجایی که فعلا گزینه ای که یارای مقابله با هاشمی را داشته باشد در بین کاندیداهای موجود نیست ناچاراً مهره ی جدیدی باید وارد بازی شود که توان ایستادن و رأی آوردن در مقابل هاشمی را داشته باشد. این مهره مشایی است چراکه مشایی تنها کسی است که سبد رأی مشترک با هاشمی دارد و از آن طرف می تواند رأی قابل توجهی از عام مردم و حتی اصولگرایان را به خود اختصاص دهد.

10- بازی پیچیده ای است: بازی فعلی انتخابات با افت و خیزهای فراوان بازی پیچیده ای شده است. کاندیداهای موجود عمدتا ضعیف اند و به غیر از روحانی هیچ کدام رأی قابل توجهی ندارند و همگی در یک سطح اند. بازی های هاشمی هم فوق العاده بر هیجان و پیچیدگی اوضاع افزوده است. سکوت احمدی نژاد و مشایی نیز مبحثی عجیب است. در آخر بگویم هر چه پیش آید در نظام اسلامی خیر است و جای هیچ نگرانی نیست و مطمئنا همیشه خیر در آن چیزی که ما فکر می کنیم نیست.

11- رأی من جلیلی نیست: قطعا اگر همه این تحلیل ها محقق نشود باید به یک نفر از این 8 نفر رأی داد و دعوت رهبری عزیز را لبیک گفت تا آرمانها و خون شهدا بی حرمت نشود. در این میان گزینه ها ضعیف اند و سعید جلیلی حداقل در ظاهر نشان می دهد که طرف انقلاب است ولی حقیقت چیز دیگری است. جلیلی حرکتی منافقانه دارد، در بین نخبگان و شهرهای بزرگ خود را بری و ضد احمدی نژاد معرفی میکند و شدیدترین حملات و تخریب ها را نسبت به دولت و حتی شخص احمدی نژاد انجام می دهد و در روستا ها و شهرهای کوچک اعلام می دارد گزینه احمدی نژاد است! این رفتار منافقانه فقط از منفعت طلبی وی نشأت می گیرد که ایشان حب قدرت دارد و حاضر است به هر قیمتی بر رأی خود بیفزاید. از طرفی چنانچه جلیلی رئیس جمهور شود شاهد یک محیط بسته در فضای کشور خواهیم بود چراکه جلیلی بازیچه باندهای قدرت اصولگرایی است. قرق رسانه ای باندهای قدرت اصولگرایی متصل به مراکز خاص در اختیار جلیلی اند و این آینده ای خطرناک را نوید می دهد. تا زمانی که احمدی نژاد بود مقابل باندهای قدرت و ثروت اصلاح طلبان و اصولگرایان می ایستاد و مقابله می کرد ولی جلیلی بازیچه اصولگرایان خواهد شد و این خطر بزرگی است.

جلیلی در اهواز: هر جا از گفتمان رهبری زاویه گرفتیم در پیشرفت‌ها متوقف شدیم، سازش، فتنه و جریانات انحرافی نمونه‌هایی از آن هستند. در دوره قبل گفتمان ما گفتمان انقلاب بود و احمدی‌نژاد هم بر همین گفتمان تاکید داشت ولی در ادامه حب قدرت وی را منحرف کرد.

جلیلی در ساری: وقتی ملت در مسیر پیروزی پیش می رفت و همه دنیا ایران و انقلاب اسلامی را به عنوان دژ دشمن مقاوم می شناختند کسانی خواستند با انحراف از رهبری مطالبی را به اسم مکتب اسلامی و دوستی با مردم اسرائیل مطرح کنند. جریان انحرافی نقطه مقابل گفتمان امام و انقلاب اسلامی است.

روانبخش: در ارتباط رابطه با سرکرده جریان انحرافی جلیلی گفت که کلا پنج دقیقه هم با رئیس جریان انحرافی ننشسته ام اما سه سخنرانی او را گوش داده ام و اگر کسی بگوید که او صاحب اندیشه است به اندیشه خیانت کرده است.

با این اوصاف باید بگویم بالاجبار بین "اقل الشرور" یک نفر را انتخاب خواهم کرد، کسی را انتخاب می کنم که خطر کمتری برای آینده انقلاب داشته باشد. چنانچه حداد عادل انصراف نمی داد احتمالا رأیم به ایشان بود، علیرغم فاصله بسیاری که با دیدگاه اصلح داشت. خلاصه سخت ترین شرایط برای انتخاب را در این انتخابات تجریه می کنم و مطمئنم افراد زیادی این روزها با وضعیت من مواجه اند ولی می دانم این نیز بگذرد... هرچند با اوضاع موجود پر واضح است که روحانی رئیس جمهور می شود... حیف

12- شکست سیاسی آیت الله مصباح: جبهه پایداری از سعید جلیلی بازی خورد و با معرفی لنکرانی و با خیال وارد نشدن جلیلی وارد عرصه انتخابات شد! آیت الله مصباح، لنکرانی را اصلح بین ارض و سماء خواند! ولی با کنار رفتن سر از خود لنکرانی بخاطر ترس از رد صلاحیت، شکست اول پایداری رقم خورد. در ادامه آیت الله مصباح از آنجایی که جبهه مورد نظرشان بی گزینه مانده بود و البته تحت تاثیر مشاوره ها و فشارهای جلالی و روانبخش در عرض چند روز اصلح بین ارض و سماءشان تغییر کرد و جلیلی را اصلح خواند و شکست دوم جبهه پایداری رقم خورد. همین اصلح خواندن های این و آن مردم را نیز به شک و شبهه انداخت و در انتخاب، آنها را مردد نمود و اعتبار سخنان علما را کاهش داد. و به راستی چرا باید عده ای به خود حق تعیین تکلیف کردن برای مردم را بدهند؟!ی

13- در نظام جمهوری اسلامی همه چیز خیر است: به گفته جناب مهندس مشایی نظام جمهوری اسلامی نظام رو به صعود است و قطعا وقایع صورت خیر و برکت خود را حادث می کنند. ما همیشه امیدوار به آینده ایم و قضایای اخیر را امتحانی الهی برای خالص شدین می پنداریم و البته منتظر هستیم تا نتایج خیر برای نظام جمهوری اسلامی ایران را ببینیم و صد البته این جبهه باطل است که تلخی می چشد؛ جبهه باطلی که چه در گروه اصولگرا باشد و چه در گروه اصلاح طلب، فرقی نمی کند... این نیز بگذرد...

-----------------------------------------------------------------------------------------------

پی نوشت:

1- لازم به ذکر است واژه نظام در مطلب بالا معنای مذموم آن نیست. منظور سیاست هایی است که هر نظام و ساختار اجرایی و حکومتی به آن می اندیشد و برای آن برنامه ریزی میکند که در همه کشورها دایر می باشد و در این جا منظور ساختار اصولگرایی بود که به نوعی قسمت های اصلی نظام را در دست دارند.

/ 10 نظر / 40 بازدید
خاکستر

سلام با تمام تحلیل شما موافقم اما در شرایطی قرار داریم که نمیشه خنثی عمل کرد در این مدت هشت ساله تراز ریاست جمهوری بالا رفته که هیچ کس نمیتونه از اون عدول کنه + اینکه س جلیلی هم نماینده گفتمان مقاومت هست والله من رأی خودم رو میخواستم بنویسم "اسفنیار رحیم مشایی" اما همون طور که بیان کردید تهدیدی مث روحانی تمام دستاوردهای این هشت سال رو تهدید میکنه / بیایید احساسی نباشیم ، اصل برای ما امام خامنه ای است و اگر هم جلیلی بخواد تخطی کنه اول از همه امام خامنه ای جلوش وامیسته از حق مردم دفاع میکنه به امید صبح روشن

یک دوست

[گل] من شمارو لینک کردم... آخر نگفتی به کی رای میدی؟

من

فقط براتون متاسفم همین.... آن روز که رودروی شما بودم برایم قابل احترام بودید چون اندیشه پاکی داشتید و البته در کارتان موفق بودید... اما امروز متاسفم که آنقدر مشایی زده شده اید که انگار دست راست و چپتان هم اشتباه شده است! یکبار دیگر متن را بخوانید، همه چیز را برذه اید زیر سوال تنها برای اینکه حفظ مشاییسم کنید... متاسفم!

مسعود فقیه ایمانی

همه مشکل ما همین تعلق ها انانیت و غیرت ورزی های بیجا است. همه مشکل ازهمین "من "است. در حالی که اینجا همان جایی است " من " باید قربانی شود.متحیرم از کسانی که خود را پیرور راه مکتب انسان کامل می دانند و نمیفهمند غایت و هدف این مکتب رسیدن به فنار و نفی همین این دوست داشتن هااست. جلیلی خیانتکار نیست. آدم ساده ای است و دارد اعتقاد قلبی خودش را میگوید. خیلی واضح. او می توانست چیزی نگوید و رای بیاورد و بعد هره خودشرا نشان دهد. اما نشان داد حداقل آزاده است.او اینقدر ساده هست که حتی اشاره ای هم به جانباز بودن خودش نمی کند.بنابراین این دشمنی صریح و آشکار بهتر از رنگ عوض کردن خیلی های دیگر است.این شمایید از اعتقاد خاکریز بودن به ژنرالی رسیده اید. حداقل پایحرفهایی که می گفتید اعتقاد دارید بایستید.همه مشکل ما همین تعلق ها انانیت و غیرت ورزی های بیجا است. همه مشکل از همین "من "است. در حالی که اینجا همان جایی است " من " باید قربانی شود. متحیرم از کسانی که خود را پیرور راه مکتب انسان کامل می دانند و نمی فهمند غایت و هدف این مکتب رسیدن به فنار و نفی همین این دوست داشتن ها است. تحجر مگ

مسعود فقیه ایمانی/ادامه

من نمی دانم دوستان نمی فهمند تا اسماعلیشان را قربانی نکنند او را به دست نخواهند آورد. البیته امتحان بسیار سختی است. اما احمدی نژادی ها در آستانه رفوزه شدن در این امتحان تاریخی هستند. امتحان گذشتن از خود. شبیه مادری که از فرزندش گذشت. اگر پرچمی که ولو به ناحق در درست جلیلی است بیفتد دیگر همه امیدها تمامشده است. از این به بعد باید دایم بشنویم که "پیام 24 خرداد را درک کنید!" یعنی مردم اعتدال! و تعامل با جامعه جهانی را می خواهند! ظاهرا همه چیز دست به دست هم داده اند برای بازگشتن رییس جمهور به سعد آباد. به وقت قضا و به وقت قدر همه عاقلان کور گردند و کربی بی سی در حال سرمیه گذاری روی فرهاد جعفری است. قرار است از احمدینژاد چنین چهره ای بسازند. همانطور که میرزا کوچک خان را هم کمونیستمعرفی کردند. این آخرین اخطار بود. هر کس به جلیلی رای ندهد به طاغوت رای داده است.

مسعود فقیه ایمانی

تحجر مگر چیست؟ تحجر همین است که می گوید به درک! چبه فلسطینی ها کمک می کنید؟ دوستداریم به عاشقان عمر کمک کنیم! از اسراییلها بدترند!! همانطور که مسلمانان اسپانیا هم گفتند مرابطون با کاستیل یکی است و چه بسا از آنها بدتر است و زمانی بیدار شدند که مساجدشان کلیسا و حمامهایشان خوکدانی شده بود. تحجر همین است که نمی فهمد حضرت علی علیه السلام وقتی در حق آن کسی که به همسرش سیلی زده بود خیرخواهی کرده و او را یاری می داند ماجرای آتش زدن در را فراموش نکرده بود."

دل

سلام . این روزا خبرا همش بد هسن ... کو اون خبرای خوبی که گفتید ما منتظرش باشیم ؟؟؟؟؟[نگران]

بهار

به کجا پناه ببریم از این درد...........

سید

به همین سادگی! اصلاً پیچیده نیست! http://seyedkamaltabatabai.blogfa.com/post-51.aspx

مشارق

آدرس جدید مشارق masharegh.persianblog.ir