برداشت آزاد...

اکبر هاشمی رفسنجانی در خطبه‌های نماز جمعۀ تهران، ١٨ آبان ١٣۶٩ : «… اظهار فقر و بیچارگی کافی است. این رفتارهای درویش‌مسلکانه، وجهۀ جمهوری اسلامی را نزد جهانیان تخریب کرده است.

زمان آن رسیده که مسؤولین به مانور تجمل روی آورند. از امروز به خاطر اسلام و انقلاب، مسئولین وظیفه دارند مرتب و باوقار باشند… هرچند ما فقیر باشیم و اقتصادمان به سامان نباشد، اما برای آنکه در دیدگان سایر ملل مسلمان و غیرمسلمان، ملتی مفلوک جلوه ننماییم، لازم است تا جلوه‌هایی از تجمل در چهرۀ کشور و مسؤولین حاکمیتی رویت شود…»

از دو روز پیش هم خبری در مورد سخنان حجه الاسلام پناهیان در سایتهای رسمی کشور چون ایسنا، ایرنا، فرارو، پارسینه و ... منتشر گردیده و تا به حال تکذیب نشده که عمق نفوذ سخن 24سال پیش نماز جمعه را در دل بسیجی هایی که قبولشان داشتیم می رساند.

ظاهرا حجه الاسلام پناهیان هفته گذشته در جریان سلسله سخنرانی‌های خود در دانشگاه امام صادق (ع) با سوالات اعتراضی برخی از دانشجویان این دانشگاه درباره اتومبیل گران‌قیمت و دلیل استفاده او از این اتومبیل شیک و گران مواجه می شود که وی در جواب گفته بود: بچه حزب‌اللهی باید پولدار باشد. اگر پول ندارید، عرضه ندارید! باید عرضه داشته باشید!

به قول داریوش خان سجادی: البته که حزب اللهی باید با عرضه بوده و پولدار باشد. مذمتی بر پولداری حزب اللهی نیست اما خلط مبحث اشتباه است! موضوع مناقشه بر سر پولدار بودن نیست و دعوا بر سر کاربرد پول است. بعنوان  آیا صرف تمکن باید از پول اسباب تفاخر و تجمل فراهم کرد!؟

فصل الخطاب مولایمان مقام معظم رهبری: ضعفهاى ما خطرهائى است که در سر راه ماست و در این مدت وجود داشته است و باید بعدها جلوى اینها را بگیریم. اولین ضعف ما گرایش به دنیاطلبى بود که گریبان بعضى از ماها را گرفت. بعضى از ما مسئولین دچار دنیاطلبى شدیم، دچار مادیگرائى شدیم؛ براى ما ثروت، تجمل، آرایش، تشریفات و اشرافیگرى یواش یواش از قبح افتاد. وقتى ما اینجور شدیم، این سرریز میشود به مردم. میل به اشرافیگرى، میل به تجمل، میل به جمع ثروت و استفاده‌ى از ثروت به شکل نامشروع و نامطلوب، به طور طبیعى در خیلى از انسانها هست. وقتى ما خودمان را رها کردیم، ول کردیم، دچار شدیم، این سرریز میشود به مردم؛ در مردم هم این مسئله پیدا میشود.

*** چنانچه سخنان منتسب به حجه الاسلام پناهیان تکذیب شود این پُست حذف خواهد شد و موجب سرور خواهد بود.

/ 2 نظر / 75 بازدید
مهر ماندگار

سقوط برخی آدما واقعا قابل باور نیست. کسانیکه در دوران رئیس جمهور قلبم، دکتر احمدی نژاد عزیزم، دائم از سقوط ایشان میگفتند و فاصله ایشان از ارزشها و انحراف، ببین که چگونه در سراشیبی سقوط قرار گرفته اند!!! هیچوقت یادم نمیره که سالها پیش جناب پناهیان ، اونموقع که خییییییییییییییییلی سینه چاکش بودم، میگفت: پدرم به من میگفت تو مطهری زمانی!!! (نقل به مضمون) بعید میدونم این قضیه تکذیب بشه چون قبلا هم در مورد تجملی زندگی کردن ایشون و منزل ایشون در بهترین نقطه شهر قم شنیده بودم. به جز این موارد، سخنان سطح پایین ایشون در مورد دکتر عزیز خودم که منو کلا از ایشون جدا کرد و دیگر ارادتی نماند که نماند.. خدا هممونو بیدار کنه، انشاالله..

محمد

سلام.بروزم با احتمال ناکامی مجلس و دولت در احیای سیاست تعدیل اقتصادی(قسمت اول) http://zamirekhodagah3.blogfa.com/post/31