آیت الله مصباح: ۲۰سال از سن بازنشستگی آیت الله جنتی گذشته است!

آیت الله محمدتقی مصباح یزدی پنجشنبه شب گذشته در دیدار مدیران ادارات و نمایندگان سازمان  تبلیغات اسلامی استان مازندران با اشاره به تشکیل سازمان تبلیغات اسلامی در زمان حیات امام(ره) گفته بودند: در آن زمان ریاست این سازمان بر عهده آیت الله جنتی بود؛ ایشان یکی از بهترین های کشور از لحاظ صفا و اخلاص، تقوا و ساده زیستی، دلسوزی و خدمتگزاری است و در حال حاضر با بیش از ۸۰ سال سن چندین مسوولیت بزرگ بر عهده دارند، در حالی که ۲۰سال از سن بازنشستگی ایشان گذشته است. 

البته شایان ذکر است که این سخن ابعاد وسیعی را در چارچوب سیاست  دارا می باشد. چرا که اگر بخواهیم همین یک دو جمله را که بالاخره توانستیم در ترازوی سیاست کشورمان از زبان یکی از غیر اپوزیسیون ها و مخالفین و اصلاح طلبان بشنویم؛ بررسی کنیم می توان به نتایج جالبی رسید.

اول: برای ما قابل درک است که عمر بابرکت کسی که هر سال از سن خودش را در مبارزه با منافقان و ضدانقلاب خرج کرده است چرا باید برای دشمنان اسلام و انقلاب این قدر موجب ناراحتی باشد، که ما نیز باید قدردان ایشان باشیم.

دوم: رویه کشور و نظام بندی کشور بر ورود افراد با روحیه های جوانتر و استعداد های زنده تر است، حال آیا فردی با سن 85 می تواند به خوبی این موضوع مهم را در جایگاه خودش به بروز برساند؟

سوم: آیت الله جنتی از اول انقلاب قالب بر 17 مسئولیت را داشته اند، که هم اکنون نیز تعدادی از آن ها را بر عهده می دارند. حال سؤال اینجاست که یک فرد چقدر می تواند این مسئولیت های سنگین را با انرژی کامل به انجام برساند؟

چهارم: در اظهار نظرهایی که در سال های اخیر از ایشان به عنوان دبیر شورای نگهبان و امام جمعه موقت تهران دیده ایم گاهاً شاهد اظهاراتی بوده ایم که جای بسی بحث و نقد هستند. به عنوان مثال ایشان سال گذشته بیان فرموده بودند که: نیازی به حضور اینها (منظور اصلاح طلبان) در انتخابات نیست. که بیان این سخنان در جایگاه دبیر شورای نگهبان که نقش یک داور را دارد، حرف و حدیث های فراوان و بازتاب های منفی را در پی داشت. و یا سخنان ایشان پس از انتخابات سال 88 که سبب سوءاستفاده بسیار قانون شکنان گردیده بود. و یا سخنان اخیر ایشان در مورد کابینه دولت و دولتیان که در غیر جایگاه خود باعث هرج و مرج سیاسی در کشور شد.

حال با همه این احوال که شاهد آنیم که حتی زبان انتقاد خودی ها هم باز شده است، چگونه باید ضرورت حضور ایشان در منصب های مختلف و حساس سیاسی کشور توجیه نمود؟

این سؤالی است که از روی آرمان خواهی و به جهت تسریع در حرکت روبه جلو ارابه انقلاب بیان می شود و به هیچ وجه نگاهی از تخریب سرمایه های نظام در آن نیست، چراکه اگر نتوان هر نقدی را در جایگاه خود بیان فرمود نبایستی انتظار پیشرفت را داشت.

/ 4 نظر / 27 بازدید
سلام

سلام به تو بيا تو فارم فا دات کام به پرو فايل من هم توش سر بزم مهســـــــــا منتظرم

صمدی

سلام همه مطالبو گذاشتید برای فصل امتحانات خوبه که وارد این بحثاشدن ،این قد همه روسرگرم جریان انحرافی کردن تارصد روی موضوعات مهم تری که درکشور اتفاق میفته روکم کنن .(البته این نظرشخصی منه که ممکنه درست نباشه)

صمدی

سلام همه مطالبو گذاشتید برای فصل امتحانات خوبه که وارد این بحثاشدن ،این قد همه روسرگرم جریان انحرافی کردن تارصد روی موضوعات مهم تری که درکشور اتفاق میفته روکم کنن .(البته این نظرشخصی منه که ممکنه درست نباشه)

tanha

خب راس میگه بنده خدا!!!!!!!!!! چه خبره اینهمه عمر و اینهمه فعالیت! قلم(همون مداد یا خودکار) هم خیلی سنگینه واسه ایشونفیهو خدایی نکرده........